Przejdź do głównej zawartości

Sondaże - gdzie jest prawda?

Sondaż MB dla TVN:

PiS 40%
PO 16%

Sonda na stronie WP:

PiS 25%
PO 38%

Sonda na stronie Radia Zet:

PiS 11%
PO 45%

Gdzie jest prawda?

Komentarze

Anonimowy pisze…
Sonda internetowa a sondaż to dwie różne rzeczy. Sondaż jest o wiele bardziej miarodajny. Sondy internetowe nic nie znaczą. Moim zdaniem PO ma właśnie około 15% poparcia, .Nowoczesna góra 3%, w sondażu TVN dostali pewnie bonus, jako że są oczkiem w głowie tej stacji. Wynika to z tego że PiS zna realne problemy Polaków i je rozwiązuje, mówi językiem zwykłego Polaka. Skoro już TVN podaje takie sondaże, to opozycja musi być naprawdę bardzo słaba,Takim akcentem kondycji opozycji myślę że ostatnio też było chociażby odejście z PO byłego wiceprezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza.
Tylko, że sondaż jest na 1000 osób, a np. sonda na WP.pl to ponad 200 tysięcy ludzi. Co do poparcia PO - realnie ma tyle, co w wyborach, czyli ok. 24% - mówi o tym prof. Markowski. Jesteś w błędzie jeśli myślisz, że TVN wspiera PO - jest dokładnie odwrotnie. Połowa TVN bardzo pracowała na rozłam w PO - Anita Werner ogłosiła koniec PO w lipcu 2016 r.
Anonimowy pisze…
W tym felietonie z Super Expressu masz dobrą odpowiedź czemu Polacy popierają PiS ( http://www.se.pl/wiadomosci/opinie/czy-polacy-kamia_1041612.html ) Ja również po stokroć wolę teraz PiS,choć głosowałem na PO,ale na PO nie da się już głosować, masa zaniedbań za ich rządu, przyzwalali na wiele złych rzeczy, kazali pracować Polakom do 67 roku życia (choć mam do niej jeszcze daleko,to jednak robi to wrażenie). Polityka zagraniczna też nie była taka wcale super, afera goniła aferę....
W całej Europie obowiązuje wiek emerytalny 67 lat i nie ma powodu, aby Polska była wyjątkiem - tym bardziej, że obniżenie wieku emerytalnego zrujnuje system emerytalny dla przyszłych pokoleń. Trzeba mieć odwagę o tym powiedzieć - PiS woli populizm. Nie wiem, czy za rządów PO afera goniła aferę, skoro PiS od 2,5 roku nie potrafi politykom PO nic udowodnić. Nie głosowałem na PO w 2015 r, ale w 2019 zagłosuję, bo wydarzyło się już i cały czas dzieje się w tej partii wiele dobrego.