Przejdź do głównej zawartości

Jarosław Wałęsa kandydatem PO na prezydenta Gdańska

Z gdańskiego sondażu na przeprowadzonego na zlecenie Platformy Obywatelskiej wynika jednoznacznie, że Jarosław Wałęsa ma największe szanse na pokonanie zarówno kandydata Prawa i Sprawiedliwości Kacpra Płażyńskiego, jak i urzędującego prezydenta Pawła Adamowicza i obydwu pokonuje znaczącą przewagą. Co jeszcze ciekawsze – z sondażu wynika, że Adamowicz nie wchodzi do II tury – ta rozstrzygnie się między kandydatami PO i PiS i przewaga kandydata partii Grzegorza Schetyny będzie w II turze miażdżąca.

Trzeba oczywiście pamiętać, że wybory wygrywają ludzie i czynią to ciężką pracą, a nie sondażami. Jarosława Wałęsę czeka mnóstwo ciężkiej pracy, której to zwieńczeniem będzie akt głosowania.

Nie wchodziło w grę poparcie Pawła Adamowicza przez PO. Człowiek ten mimo niewątpliwych zasług dla rozwoju Gdańska od lat jest dla tego miasta potężnym obciążeniem ze względu na swoje kłopoty związane z oświadczeniami majątkowymi. Dla wszystkich byłoby lepiej, gdyby Adamowicz zrezygnował z kandydowania. Skoro jednak nie chce tego zrobić, trzeba pomóc mu odejść.

Fot. Dominik Werner/Agencja Gazeta

I tura

II tura

Komentarze