Przejdź do głównej zawartości

Koalicja Obywatelska we Wrocławiu

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna na wspólnej konferencji prasowej z liderką Nowoczesnej Katarzyną Lubnauer poinformował o wycofaniu poparcia jego partii dla kandydatury Kazimierza Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia i budowę Koalicji Obywatelskiej w tym mieście. Kandydata, którego poprze Platforma wskazać ma Nowoczesna i na 99% będzie nim Jacek Sutryk – kandydat popierany przez Rafała Dutkiewicza, SLD i Nowoczesną. Powodem takiej decyzji PO są sondaże, w których Ujazdowski zajmował dopiero trzecie miejsce.

Szkoda mi Kazimierza Ujazdowskiego. Był bardzo dobrym kandydatem na prezydenta Wrocławia, miał świetny program i bardzo ciężko pracował. Mieszkańcy Wrocławia nie docenili tego i moim zdaniem popełnili poważny błąd.

Koalicja Obywatelska jest wielką wartością i należy cieszyć się z tego, że Wrocław jest kolejnym miastem wojewódzkim, w którym powstała. Mam nadzieję, że to Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer, a nie Rafał Dutkiewicz będą układać listę wyborczą Koalicji Obywatelskiej do sejmiku województwa dolnośląskiego, bo to jest kluczowe dla jej jakości, a więc też dla wyborczego wyniku KO. Mam też nadzieję, że ostatecznie pozamiatany zostanie Jacek Protasiewicz – wielki nieudacznik, potworny szkodnik i gnida.

Komentarze