Przejdź do głównej zawartości

Świetna akcja billboardowa Koalicji Obywatelskiej

Taką Platformę Obywatelską lubię najbardziej – taką, czyli ofensywną w terenie. W całej Polsce pojawiło się 2000 (tak, dwa tysiące – mamy rozmach) billboardów podsumowujących trzy lata fatalnych dla kraju i jego obywateli rządów PiS. Wściekły Jarosław Kaczyński z sejmowej debaty, w czasie której „bez żadnego trybu” wlazł na sejmową mównicę i wrzeszczał nienawistnie na posłów Platformy Obywatelskiej i napis, np. : „PiS wziął miliony, a wszystko drożeje”, „PiS wziął miliony, a ludzi nie stać na leki”, „PiS wziął miliony, a prąd drogi jak nigdy”, „PiS wziął miliony, a tanich mieszkań nie ma”.

Uważam tę akcję za fantastyczną i niezwykle bolesną dla PiS. Po pierwsze – prosty przekaz, po drugie – prawda bijąca z przekazu. Skuteczność akcji potwierdzają również nerwowe komentarze polityków partii rządzącej. Tak trzeba mówić Polakom prawdę o PiS. To plus spotkania i rozmowy polityków PO z Polakami oraz uczciwa oferta Koalicji Obywatelskiej powinno zaowocować sukcesem w zbliżających się wyborach samorządowych.

Zdaję sobie sprawę, że wielu przeciwników PiS oczekiwało takiego działania Platformy Obywatelskiej przez ostatnie trzy lata. Ze względów finansowych nie byłoby to jednak możliwe przez tak długi czas, a mogłoby również okazać się nieskuteczne z uwagi na to, że w polityce na wszystko musi być odpowiedni moment. Aby dzisiejsza akcja billboardowa Koalicji Obywatelskiej była skuteczna, politycy partii Jarosława Kaczyńskiego musieli nazbierać sobie brudu za paznokciami, a wielu Polaków musiało dojść do wniosku, że osiem lat rządów Platformy Obywatelskiej to dobry czas dla naszego kraju.

Sama Platforma Obywatelska również musiała się zmienić i uporządkować. Wybór Grzegorza Schetyny na przewodniczącego oznaczał po pierwsze gruntowne porządki, a po drugie ciężką pracę w terenie. Nie ma powrotu do ciepłej wody w kranie – Grzegorz Schetyna ma kompleksowy pomysł na Polskę, który stopniowo ujawnia. Ma też większe ambicje.

Źródło: https://twitter.com/CichonAlicja/status/1030483056421949451

Komentarze