Przejdź do głównej zawartości

Grzegorz Schetyna zdał bardzo ważny egzamin

Koalicja Obywatelska obroniła w wyborach samorządowych wynik Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych przed trzech lat, a razem z Polskim Stronnictwem Ludowym obroni przed Prawem i Sprawiedliwością większość sejmików województw, gdzie PO i PSL utrzymują władzę nieprzerwanie od 2006 roku.

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna (mój Szef) zdał bardzo ważny egzamin. Gdy w styczniu 2016 r. przejmował partię, poparcie dla niej wynosiło w sondażach 13%, a po chwili spadło do 9%. Nowy lider PO od początku działał pod olbrzymią presją liberalno-lewicowych mediów, publicystów i komentatorów, którzy marzyli o rozłamie w Platformie, aby potem móc coś na tym ugrać prywatnie poprzez szantaż na jednej lub drugiej stronie rozbitej partii. Rozłamu nie było, a Grzegorz Schetyna wytrzymał presję i metodycznie, krok po kroku realizował swój pomysł.

Przed nami rok ciężkiej pracy. Jak znam Grzegorza Schetynę, on już planuje kampanię parlamentarną, ale najpierw zbudowanie koalicji sejmikowych z ludowcami. Poczekajmy też na oficjalne wyniki wyborów – cały czas operujemy przecież jedynie sondażem exit poll. W dużych miastach Koalicja Obywatelska (sondaż exit poll) uzyskała 46% głosów, a PiS 22%%. To ogromna różnica.

fot. Jacek Dominski

Komentarze