Przejdź do głównej zawartości

Stołeczna konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej

Bardzo ważne wydarzenie na kampanijnej mapie Polski na dwa tygodnie przed pierwsza turą wyborów samorządowych. Bardzo dobre wystąpienie miał dziś w Warszawie przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Bardzo jasno i kompleksowo przedstawił stawkę tych wyborów samorządowych: Umocnienie samorządu terytorialnego i wpływu każdego z nas na otaczającą nas rzeczywistość lub centralizacja każdego zakątka Polski i poddanie go woli Jarosława Kaczyńskiego i jego totumfackich. Kompetencje i zaangażowanie dla wspólnego dobra lub skok na samorządową kasę i stanowiska prymitywnych miernot bez kompetencji, wykształcenia i własnych poglądów.

Jerzy Buzek przypomniał, że każdego roku do polskich województw płynie około 2 mld zł z Unii Europejskiej. Rafał Trzaskowski przedstawił główne założenia jego programu dla Warszawy, z których należy wyróżnić rozbudowę miejskiej opieki nad osobami starszymi. Ta konwencja jest i będzie dostępna do obejrzenia na Facebooku i YouTube – zachęcam do tego.

Przez ostatnie trzy lata nikt nie przygotował się do wyborów samorządowych lepiej niż Koalicja Obywatelska. Pozytywna obsesja Grzegorza Schetyny na punkcie jak najlepszej pracy struktur Platformy Obywatelskiej w całej Polsce zaowocowało tym, że nie mam się do czego przyczepić. Struktury są dynamiczne i pracowite, problemy są rozwiązywane szybko i bezwzględnie.
Komentarze