Przejdź do głównej zawartości

Ikar spadł

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński został zmuszony do podania się do dymisji. To nie kończy sprawy. Traktowanie służbowych limuzyn i rządowych samolotów jak prywatnych taksówek jest powszechną praktyką nie tylko nienawidzącego ludzi gbura Kuchcińskiego. Z takim samym rozpasaniem wożą się ministrowie, wiceministrowie, a nawet dyrektorzy departamentów. Kuchciński skupił w sobie wszystkie patologie rządów PiS, ponieważ przez cztery lata cieszył się bezkarnością i to wyjątkowo go rozzuchwaliło, ale nie jest ani pierwszym, ani ostatnim politykiem partii Jarosława Kaczyńskiego, który swoje własne interesy utożsamia z tym, co dobre dla państwa.

Marek Kuchciński był najgorszym Marszałkiem Sejmu w historii i to nie tylko w historii liczonej po 1989 roku. Bo czy kiedykolwiek wcześniej sprawował tę funkcję człowiek tak ostentacyjnie okazujący nienawiść posłom opozycji czy sejmowym dziennikarzom? Czy był kiedykolwiek na tym stanowisku człowiek, który posłom kazał się do niego zwracać listownie, a po gmachu Sejmu chodził w obstawie strażników z szablami i bronią palną? Czy był wcześniej marszałek, który wyznaczał w parlamencie zamknięte strefy, kazał wywieszać kotary na korytarzach, odcinał windy i ciepłą wodę protestującym tam niepełnosprawnym? Czy Sejm miał kiedykolwiek marszałka, który nie rozmawiał z dziennikarzami przez całą kadencję? Nie, nie było nikogo takiego przed Kuchcińskim.

Dymisja Kuchcińskiego to sukces niezależnych mediów, posłów opozycji i całej opinii publicznej – nawet tej jej części, która i tak z lubością 13 października zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość, bo „może i kradną, ale się dzielą”. Dla dziennikarzy to sygnał, aby nie tracili już nigdy więcej czasu i energii na niszczenie lidera opozycji, ponieważ takie zachowanie popycha rządzących do nadużywania władzy.

P.s. Panie Prezesie Kaczyński, porównywanie lotów marszałka Kuchcińskiego z lotami premiera Tuska nie ma żadnego sensu - to dwie zupełnie różne funkcje. Loty premiera Tusk należałoby porównać np. z lotami premier Szydło, a loty marszałka Kuchcińskiego z lotami np. Marszałka Schetyny.

Komentarze