Przejdź do głównej zawartości

Ospa Party w kokonie z lęków i uprzedzeń

Nie spodziewam się, że słowa prezydenta Andrzeja Dudy poddające w wątpliwość szczepienie się przeciwko chorobom zakaźnym same w sobie będą punktem zwrotnym, którzy przesądzi o jego wyborczej klęsce, ale są istotnym składnikiem tego worka syfu, który wybierzecie razem z ewentualnym ponownym wyborem tego pana na głowę państwa.

Politycy Zjednoczonej Prawicy uczynili z państwa oblężoną twierdzę na wzór partii rządzącej. Sami sobie dziękują, sami sobie gratulują, sami sobie różne rzeczy dają, a czasem zabierają, żeby jeden miał więcej niż drugi. Zewnętrzne okoliczności takie jak pandemia koronawirusa są zaś darem niebios, ponieważ wszyscy razem mogą najeść się do syta na koszt podatników pod przykrywką walki z zagrożeniem, a prezydent Andrzej Duda podpisuje ustawę gwarantującą jego kolegom bezkarność za przekręty dokonane w tym szczególnym czasie.

Gdy Rafał Trzaskowski proponuje Andrzejowi Dudzie poważną rozmowę o Polsce i jej miejscu w świecie, tamten mentalnie jest na Ospa Party, ponieważ jego Polska, Polacy i świat generalnie nie obchodzą – liczy się tu i teraz oraz to, aby dzień zostania nikim odsunąć o pięć lat. Gdy Trzaskowski proponuje inwestycje w zasięgu wzroku każdego mieszkańca naszego kraju, politycy PiS rozdają samorządom tekturowe promesy. Tutaj nie ma żadnych punktów wspólnych.

Niech politycy PiS nie myślą, że jeśli Rafał Trzaskowski zostanie głową państwa, będzie sypał im piach w oczy. Nie, Trzaskowski nie da wam alibi dla nieudacznictwa w rządzeniu i nie pozwoli wam oddać władzy wcześniej niż za trzy lata, czyli zgodnie z wyborczym kalendarzem. Nowy prezydent będzie upierdliwie koncyliacyjny i konstruktywny, ponieważ po pierwsze – taką ma polityczną filozofię, a po drugie – będzie to korzystne dla odbioru jego osoby przez ludzi – zwłaszcza przez tych, którzy 12 lipca na niego nie głosowali.

To wy – Szanowni Państwo z PiS – będziecie mieć kłopoty ze społeczeństwem, jeśli na wyciągniętą rękę prezydenta odpowiecie wyjęciem z butów śmierdzącej onucy. To wy będziecie dla ludzi tymi złymi, jeśli będziecie uwalać w Sejmie inicjatywy ustawodawcze wychodzące z Pałacu Prezydenckiego. To właśnie z nową głową państwa również wasi wyborcy będą mogli czuć się lepiej zaopiekowani przez państwowe instytucje i dzięki prezydentowi Trzaskowskiemu również oni przestaną być przez was bezwzględnie i cynicznie okłamywani.

Komentarze