Przejdź do głównej zawartości

PO wyprzedza PiS w najnowszym sondażu Kantar MB dla TVN. Pierwszy raz od wyborów

Z najnowszego sondażu pracowni Kantar MB dla TVN wynika, że po raz pierwszy od wyborów parlamentarnych Platforma Obywatelska wyprzedza Prawo i Sprawiedliwość. Partia Grzegorza Schetyny ma 31% poparcia, a partia Jarosława Kaczyńskiego 29%. Na podium znalazł się też Kukiz z wynikiem 10%. Będący teraz poza Sejmem Sojusz Lewicy Demokratycznej ma 6% poparcia, a Nowoczesna już tylko 5%.


To kolejny sondaż, który może powodować uśmiech na twarzy Grzegorza Schetyny, ale pewnie pierwszy, który wywoła panikę wśród polityków PiS-u. To także kolejne badanie, które pokazuje katastrofalny wynik partii Ryszarda Petru.

Ryszard Petru, który zapewne miał przecieki o tym sondażu kilka godzin przed jego publikacją, przestał być szefem klubu parlamentarnego Nowoczesnej. Zastąpiła go Katarzyna Lubnauer. Osoba tak samo arogancka, butna i mało inteligentna, jak Petru. Nie można zatem uznać tej zmiany za nową jakość. To raczej dowód rozpaczy. W tej sytuacji przejścia z N do PO kolejnych posłów wydają się więcej niż pewne.

Platforma Obywatelska nie zwalnia tempa – w ramach cyklicznych najazdów na powiaty, dziś posłowie PO z Grzegorzem Schetyną na czele są na Podkarpaciu. Tak trzymać. To działa.

Ps. Chciałbym tera zobaczyć miny Jacka Protasiewicza, Stanisława Huskowskiego, Michała Kamińskiego i Stefana Niesiołowskiego oraz miny Michała Jarosa i Marka Sowy. Chciałbym też zobaczyć minę posła Nowoczesnej, który w anonimowych rozmowach z dziennikarzami mówi, że Platforma Obywatelska jest trupiarnią.

Komentarze

 1. Moim zdaniem PO zrobiła błąd mianując głównym ekspertem od gospodarki w partii Andrzeja Rzońcę.Który opowiada że 500 plus powinno być tylko dla rodziców którzy pracują (a co rodzinie w której mąż pracuje,a kobieta wychowuje dzieci to już się nie należy!) Dla mnie to bezsensu. Poza tym ,co to oznacza "UREALNIENIE WIEKU EMERYTALNEGO" o którym opowiada Rzońca,czy to oznacza ponowne podniesienie wieku emerytalnego do 67 czy może już do 70 lat. Rzońca wpisuje się w retorykę że nic się nie da,nie ma na to pieniędzy. A przecież przez taką retorykę Platforma wybory przegrała. Nie wiem czy wyborcy to kupią.PiS ma kontrolę nad TVP i będzie to wykorzystywać bliżej wyborów. Będą mówić wtedy że PO de facto wycofa 500 plus i podniosą wiek do 67 lat i wtedy sondaże mogą wyglądać zgoła inaczej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Platforma nie odbierze 500+, ale musi je ograniczyć do osób, które pracują, żeby wystarczyło dla naprawdę potrzebujących. Wiek emerytalny wróci do 67 i Grzegorz Schetyna mówił o tym już rok temu. To jest kwestia odpowiedzialności za system emerytalny i finanse państwa. Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Jeśli Platforma wygra,to ja myślę że najlepszą i najrozsądniejszą koalicją dla Polski by była koalicja PO-PSL (bo PSL też pewnie wejdzie,ewentualnie PO-SLD lub PO-PSL-SLD). Bez Petru

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koalicje trzech są bardzo nietrwałe. Najlepsza byłaby koalicja dwóch, a dokładnie PO-PSL, bo Petru jest nieprzewidywalny. Grzegorz Schetyna na pewno nie chciałby koalicji PO-SLD.

   Usuń
  2. Dziękuję że pan odpisał. Petru jest nieprzewidywalny racja, ale on jest przede wszystkim niepoważny.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…