Przejdź do głównej zawartości

PO wyprzedza PiS w najnowszym sondażu Kantar MB dla TVN. Pierwszy raz od wyborów

Z najnowszego sondażu pracowni Kantar MB dla TVN wynika, że po raz pierwszy od wyborów parlamentarnych Platforma Obywatelska wyprzedza Prawo i Sprawiedliwość. Partia Grzegorza Schetyny ma 31% poparcia, a partia Jarosława Kaczyńskiego 29%. Na podium znalazł się też Kukiz z wynikiem 10%. Będący teraz poza Sejmem Sojusz Lewicy Demokratycznej ma 6% poparcia, a Nowoczesna już tylko 5%.


To kolejny sondaż, który może powodować uśmiech na twarzy Grzegorza Schetyny, ale pewnie pierwszy, który wywoła panikę wśród polityków PiS-u. To także kolejne badanie, które pokazuje katastrofalny wynik partii Ryszarda Petru.

Ryszard Petru, który zapewne miał przecieki o tym sondażu kilka godzin przed jego publikacją, przestał być szefem klubu parlamentarnego Nowoczesnej. Zastąpiła go Katarzyna Lubnauer. Osoba tak samo arogancka, butna i mało inteligentna, jak Petru. Nie można zatem uznać tej zmiany za nową jakość. To raczej dowód rozpaczy. W tej sytuacji przejścia z N do PO kolejnych posłów wydają się więcej niż pewne.

Platforma Obywatelska nie zwalnia tempa – w ramach cyklicznych najazdów na powiaty, dziś posłowie PO z Grzegorzem Schetyną na czele są na Podkarpaciu. Tak trzymać. To działa.

Ps. Chciałbym tera zobaczyć miny Jacka Protasiewicza, Stanisława Huskowskiego, Michała Kamińskiego i Stefana Niesiołowskiego oraz miny Michała Jarosa i Marka Sowy. Chciałbym też zobaczyć minę posła Nowoczesnej, który w anonimowych rozmowach z dziennikarzami mówi, że Platforma Obywatelska jest trupiarnią.

Komentarze

 1. Moim zdaniem PO zrobiła błąd mianując głównym ekspertem od gospodarki w partii Andrzeja Rzońcę.Który opowiada że 500 plus powinno być tylko dla rodziców którzy pracują (a co rodzinie w której mąż pracuje,a kobieta wychowuje dzieci to już się nie należy!) Dla mnie to bezsensu. Poza tym ,co to oznacza "UREALNIENIE WIEKU EMERYTALNEGO" o którym opowiada Rzońca,czy to oznacza ponowne podniesienie wieku emerytalnego do 67 czy może już do 70 lat. Rzońca wpisuje się w retorykę że nic się nie da,nie ma na to pieniędzy. A przecież przez taką retorykę Platforma wybory przegrała. Nie wiem czy wyborcy to kupią.PiS ma kontrolę nad TVP i będzie to wykorzystywać bliżej wyborów. Będą mówić wtedy że PO de facto wycofa 500 plus i podniosą wiek do 67 lat i wtedy sondaże mogą wyglądać zgoła inaczej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Platforma nie odbierze 500+, ale musi je ograniczyć do osób, które pracują, żeby wystarczyło dla naprawdę potrzebujących. Wiek emerytalny wróci do 67 i Grzegorz Schetyna mówił o tym już rok temu. To jest kwestia odpowiedzialności za system emerytalny i finanse państwa. Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Jeśli Platforma wygra,to ja myślę że najlepszą i najrozsądniejszą koalicją dla Polski by była koalicja PO-PSL (bo PSL też pewnie wejdzie,ewentualnie PO-SLD lub PO-PSL-SLD). Bez Petru

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koalicje trzech są bardzo nietrwałe. Najlepsza byłaby koalicja dwóch, a dokładnie PO-PSL, bo Petru jest nieprzewidywalny. Grzegorz Schetyna na pewno nie chciałby koalicji PO-SLD.

   Usuń
  2. Dziękuję że pan odpisał. Petru jest nieprzewidywalny racja, ale on jest przede wszystkim niepoważny.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…