Przejdź do głównej zawartości

PO wyprzedza PiS w najnowszym sondażu Kantar MB dla TVN. Pierwszy raz od wyborów

Z najnowszego sondażu pracowni Kantar MB dla TVN wynika, że po raz pierwszy od wyborów parlamentarnych Platforma Obywatelska wyprzedza Prawo i Sprawiedliwość. Partia Grzegorza Schetyny ma 31% poparcia, a partia Jarosława Kaczyńskiego 29%. Na podium znalazł się też Kukiz z wynikiem 10%. Będący teraz poza Sejmem Sojusz Lewicy Demokratycznej ma 6% poparcia, a Nowoczesna już tylko 5%.


To kolejny sondaż, który może powodować uśmiech na twarzy Grzegorza Schetyny, ale pewnie pierwszy, który wywoła panikę wśród polityków PiS-u. To także kolejne badanie, które pokazuje katastrofalny wynik partii Ryszarda Petru.

Ryszard Petru, który zapewne miał przecieki o tym sondażu kilka godzin przed jego publikacją, przestał być szefem klubu parlamentarnego Nowoczesnej. Zastąpiła go Katarzyna Lubnauer. Osoba tak samo arogancka, butna i mało inteligentna, jak Petru. Nie można zatem uznać tej zmiany za nową jakość. To raczej dowód rozpaczy. W tej sytuacji przejścia z N do PO kolejnych posłów wydają się więcej niż pewne.

Platforma Obywatelska nie zwalnia tempa – w ramach cyklicznych najazdów na powiaty, dziś posłowie PO z Grzegorzem Schetyną na czele są na Podkarpaciu. Tak trzymać. To działa.

Ps. Chciałbym tera zobaczyć miny Jacka Protasiewicza, Stanisława Huskowskiego, Michała Kamińskiego i Stefana Niesiołowskiego oraz miny Michała Jarosa i Marka Sowy. Chciałbym też zobaczyć minę posła Nowoczesnej, który w anonimowych rozmowach z dziennikarzami mówi, że Platforma Obywatelska jest trupiarnią.

Komentarze

Anonimowy pisze…
Moim zdaniem PO zrobiła błąd mianując głównym ekspertem od gospodarki w partii Andrzeja Rzońcę.Który opowiada że 500 plus powinno być tylko dla rodziców którzy pracują (a co rodzinie w której mąż pracuje,a kobieta wychowuje dzieci to już się nie należy!) Dla mnie to bezsensu. Poza tym ,co to oznacza "UREALNIENIE WIEKU EMERYTALNEGO" o którym opowiada Rzońca,czy to oznacza ponowne podniesienie wieku emerytalnego do 67 czy może już do 70 lat. Rzońca wpisuje się w retorykę że nic się nie da,nie ma na to pieniędzy. A przecież przez taką retorykę Platforma wybory przegrała. Nie wiem czy wyborcy to kupią.PiS ma kontrolę nad TVP i będzie to wykorzystywać bliżej wyborów. Będą mówić wtedy że PO de facto wycofa 500 plus i podniosą wiek do 67 lat i wtedy sondaże mogą wyglądać zgoła inaczej
Platforma nie odbierze 500+, ale musi je ograniczyć do osób, które pracują, żeby wystarczyło dla naprawdę potrzebujących. Wiek emerytalny wróci do 67 i Grzegorz Schetyna mówił o tym już rok temu. To jest kwestia odpowiedzialności za system emerytalny i finanse państwa. Pozdrawiam.
Anonimowy pisze…
Jeśli Platforma wygra,to ja myślę że najlepszą i najrozsądniejszą koalicją dla Polski by była koalicja PO-PSL (bo PSL też pewnie wejdzie,ewentualnie PO-SLD lub PO-PSL-SLD). Bez Petru
Koalicje trzech są bardzo nietrwałe. Najlepsza byłaby koalicja dwóch, a dokładnie PO-PSL, bo Petru jest nieprzewidywalny. Grzegorz Schetyna na pewno nie chciałby koalicji PO-SLD.
Anonimowy pisze…
Dziękuję że pan odpisał. Petru jest nieprzewidywalny racja, ale on jest przede wszystkim niepoważny.