Przejdź do głównej zawartości

Marsz Wolności sukcesem Grzegorza Schetyny

Nie jestem fanem ulicznych manifestacji organizowanych przez partie polityczne. Uważam, że politykę robi się w parlamencie i w samorządzie. Wiem jednak, że tu i teraz w Polsce takie manifestacje mają sens, bo rządzące Prawo i Sprawiedliwość ma obsesję na punkcie ograniczania swobód obywatelskich.

Grzegorz Schetyna jest mistrzem nie tylko zakulisowych rozgrywek politycznych. Jest też mistrzem organizowania aktywności ludzi – krążą o tym legendy już od czasów, gdy obecny przewodniczący Platformy Obywatelskiej był po prostu studentem.

Tłumy ludzi i aż niebiesko od flag UE i Platformy Obywatelskiej. Piękny widok. PO nie potrzebuje Komitetu Obrony Demokracji czy Nowoczesnej, żeby zorganizować wielką manifestację. Te dwa dziś już marginalne podmioty w ogóle nie są Platformie do niczego potrzebne. To sukces Grzegorza Schetyny. Kijowski i Petru się nie liczą.

Komentarze

 1. A widziałeś ten spot Pis " Urealnić to urealnić" PO nie potrzebnie podejmuje teraz temat reformy 500plus i pod. wieku emerytalnego. TO BŁĄD! Takimi rzeczami to powinni się zajmować,jeżeli już,jak wygrają. Inne partię tego nie robią. A ten klip nie wiem czy wiesz,w całości puścili w wiadomościachTVP, i zrobili temat jak to zła Platforma wygra i ludziom będzie odbierać. Gwiazdą tego spotu został nowy główny ekonomista PO, i jego tekst Urealnić to urealnić. A o 500plus mówi tak" Nie bbędzie takiej sytuacji jak teraz" i uśmiecha się. Robi to wrażenie jakby sprawiało mu to przyjemność że części ludziom odbierze tę zapomogę. Jeden wywiad tego pana i taka burza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie oglądam spotów PiS-u - obrażają moją inteligencję. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle, że politycy PO mówią już dziś o zmianach w 500+ i emeryturach. Wiem, że Grzegorz Schetyna jest poważnym politykiem i odpowiedzialnym człowiekiem (w ubiegłym roku poznałem go osobiście) i wiem, że nie wciska i nie będzie wciskał kitu ludziom. Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Ten marsz był sukcesem,ale niepełnym. Jak dla mnie zdecydowanie zabrakło środowisk lewicowych, Szczególnie tych skupionych wokół Barbary Nowackiej. Opozycja w Polsce to również lewica, a ta jest potrzebna w Polsce. Tym bardziej dziwię się że ich tam nie było. Szkoda...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lewica od dawna nie ma żadnego politycznego znaczenia. Nieobecnością na Marszu Wolności lewica potwierdziła, że słusznie jest tam, gdzie jest - na marginesie polityki.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…