Przejdź do głównej zawartości

Marsz Wolności sukcesem Grzegorza Schetyny

Nie jestem fanem ulicznych manifestacji organizowanych przez partie polityczne. Uważam, że politykę robi się w parlamencie i w samorządzie. Wiem jednak, że tu i teraz w Polsce takie manifestacje mają sens, bo rządzące Prawo i Sprawiedliwość ma obsesję na punkcie ograniczania swobód obywatelskich.

Grzegorz Schetyna jest mistrzem nie tylko zakulisowych rozgrywek politycznych. Jest też mistrzem organizowania aktywności ludzi – krążą o tym legendy już od czasów, gdy obecny przewodniczący Platformy Obywatelskiej był po prostu studentem.

Tłumy ludzi i aż niebiesko od flag UE i Platformy Obywatelskiej. Piękny widok. PO nie potrzebuje Komitetu Obrony Demokracji czy Nowoczesnej, żeby zorganizować wielką manifestację. Te dwa dziś już marginalne podmioty w ogóle nie są Platformie do niczego potrzebne. To sukces Grzegorza Schetyny. Kijowski i Petru się nie liczą.

Komentarze

 1. A widziałeś ten spot Pis " Urealnić to urealnić" PO nie potrzebnie podejmuje teraz temat reformy 500plus i pod. wieku emerytalnego. TO BŁĄD! Takimi rzeczami to powinni się zajmować,jeżeli już,jak wygrają. Inne partię tego nie robią. A ten klip nie wiem czy wiesz,w całości puścili w wiadomościachTVP, i zrobili temat jak to zła Platforma wygra i ludziom będzie odbierać. Gwiazdą tego spotu został nowy główny ekonomista PO, i jego tekst Urealnić to urealnić. A o 500plus mówi tak" Nie bbędzie takiej sytuacji jak teraz" i uśmiecha się. Robi to wrażenie jakby sprawiało mu to przyjemność że części ludziom odbierze tę zapomogę. Jeden wywiad tego pana i taka burza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie oglądam spotów PiS-u - obrażają moją inteligencję. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle, że politycy PO mówią już dziś o zmianach w 500+ i emeryturach. Wiem, że Grzegorz Schetyna jest poważnym politykiem i odpowiedzialnym człowiekiem (w ubiegłym roku poznałem go osobiście) i wiem, że nie wciska i nie będzie wciskał kitu ludziom. Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Ten marsz był sukcesem,ale niepełnym. Jak dla mnie zdecydowanie zabrakło środowisk lewicowych, Szczególnie tych skupionych wokół Barbary Nowackiej. Opozycja w Polsce to również lewica, a ta jest potrzebna w Polsce. Tym bardziej dziwię się że ich tam nie było. Szkoda...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lewica od dawna nie ma żadnego politycznego znaczenia. Nieobecnością na Marszu Wolności lewica potwierdziła, że słusznie jest tam, gdzie jest - na marginesie polityki.

   Usuń

Prześlij komentarz