Przejdź do głównej zawartości

Twarde dane o stanie państwa

Ministerstwo Finansów podało, że dług Skarbu Państwa w październiku o ponad 8 mld zł, czyli o 0,9% do 910 750,4 mln zł. Główną przyczyną było finansowanie potrzeb pożyczkowych państwa. Od początku roku dług wzrósł o prawie 76,2 mld zł, co stanowi 9,1%. Gospodarka zwalnia, bo nie ma inwestycji, a 500 zł na dziecko odrobinę przyczyniło się do wzrostu konsumpcji.

Wczoraj najważniejsi politycy partii rządzącej na Jasnej Górze modlili się za ojczyznę. Wiedziałem, że w Polsce PiS nie dzieje się dobrze, ale nie wiedziałem, że jest tak źle, że trzeba zacząć się modlić. Na miejscu Boga wysłuchałbym modlitw polityków PiS. W przeciwnym razie mogą uchwalić ustawę o nowym Bogu, a Duda w nocy odbierze ślubowanie.

Komentarze

Anonimowy pisze…
Staram się być obiektywny w ocenach polityków i śmiesza mnie twardzi zwolennicy PiS czy PO. Człowieku jeśli piszesz jakieś informacje rób to dobrze, albo nie rób tego wcale. 500 + pozytywnie wpłynęło i wpływa na gospodarkę w krótkim okresie co obserwujemy m.in. przez wzrost konsumpcji. Dzieje się tak dlatego, że mamy praktycznie brak inflacji (przez długi okres była to deflacja, ale pozytywna) i wolne moce przerobowe - zgodnie z twierdzeniem Keynes'a. Mamy wysoką podaż pieniądza, jedna z Agencji Raitingowych podwyzszyła Polski Rating z B na B+. Pozytywną ocenę tejże agenxji i dobry czas na inwestycje potwierdził Bank Centralny nie podnosząc sto procentowych, chociaż wszyscy twierdzili, że tak się stanie. I co? I wychodzą Kodeiniści, którzy gdyby jeszcze byli neutralni to ok, ale sa powiądzania z Partamii Politycznymi i skandując ogólnikowe hasła zniechęcają do inwestycji. Człowieku zastanów się nad tym jak to wpływa na gospodarkę. Czy myślisz ze politykom na Tobie zalezy? Zainteresuj się trochę gospodarką w ujęciu makroekonomicznym i prześledź co się dzieje w kraju i wtedy się wypowiadaj. 500 + i inne wydatki transferowe nie moga być finansowwane z pożyczek bo zabrania tego konstytucja. Też jestem ateistą, ale nie krytykuję tego, że ktoś się modli. Strasznie jest to płytkie - wusmiewanie się z kogoś ze względu na jego religię. ?I gdzie jest ta Twoja POlityczna tolerancja?
Anonimowy pisze…
Hola hola panie! Deficyt budżetu państwa po listopadzie wyniósł 27,6 mld zł, czyli 50,4 proc. planowanej w tegorocznej ustawie budżetowej kwoty 54,7 mld zł - poinf. Min.Finansów w środę w komunikacie.TO BARDZO MAŁY DEFICYT.MIMO WYDATKÓW NP NA 500+,FINANSE PUBL. SĄ W DOBRYM STANIE. NIE MANIPULUJ!W listopadzie br. kontynuowany był pozytywny trend w realizacji dochodów z VAT,jest to spowodowane m.in działaniami Min.Finansów w celu uszczelnienia poboru VAT,ale również 500+,małym REKORDOWO bezrobociem,dobrą koniunkturą! I dzięki tej poprawie w finansach publ.będą pieniądze w przyszłych latach na np.obniżenie wieku emerytalnego,i być może inne fajne programy,dla nas ,dla Polaków. Poza tym powiem cie że niedługo nie będziecie mieć argumentów w potyczce z PiS, padł mit o złym gospodarowaniu PiS(są fakty), kończy się spór o TK, niedługo pozostaną wam tylko pierdoły typu walka o wolność dla Piniora, przywrócenie Szczerby czy telenowela o Wałęsie. To jest kpina. Kogo to obchodzi?! SŁABO OPOZYCJO DROGA.
Anonimowy pisze…
Twarde dane o rządach PO, to są na nagraniach u Sowy "Państwo teoretyczne" itd. PO też nas dobrze zadłużyła,ale tY zdaje się TEGO nie widzisz. Różnica jest taka że za PO nic z tego nie mieliśmy,jeszcze trochę to by nam do 70siątki kazali pracować.A za PiS 500 plus,kwota wolna od podatku dla najuboższych...
Anonimowy pisze…
Adrian weź ty powiedz temu swojemu Schetynie niech on zbierze to całe towarzystwo i niech bujają się z tego sejmu.No przecież oni cyrk robią na cały świat. Bo co? bo im Szczerbę wykluczyli i co? i to tak trzeba pajacować od razu?
Anonimowy pisze…
DO BEZCZELNEGO!!!! POSŁOWIE KTÓRZY KOCZUJĄ W SEJMIE,BOJĄ SIĘ Z NIEGO WYJŚĆ. BO WIEDZĄ ŻE ICH OSĄDZĄ I DOSTANĄ ZAKAZ KANDYDOWANIA.WIEDZĄ DZIADY JEDNE ŻE ZŁAMALI PRAWO I SIĘ WYGŁUPILI I NIE WIEDZĄ JAK TĄ FARSĘ SKOŃCZYĆ!!! PRZECIEŻ NIE PROTESTUJĄ PRZECIWKO ZAKAZOWI DLA MEDIÓW,CZY WYKL.SZCZERBY,BO TO BYŁO BY ŚMIESZNE.I TO BĘDZIE KONIEC W POLITYCE RÓWNIEŻ TWOJEGO SCHETYNY.DOSTANIE ZAKAZ I KONIEC.
Jesteś idiotą. Posłowie są w Sejmie w pełni legalnie, a kłamstwa Kuchcińskiego ostatecznie go kompromitują.
Anonimowy pisze…
POSŁOWIE??? A ZWYKŁE ŁOBUZY CO TO ZABLOKOWAŁY MÓWNICĘ SEJMOWĄ BO MIELI TAKIE WIDZIMISIĘ! A TO ZŁAMANIE PRAWA.A KUCHCIŃSKI MIAŁ RACJĘ ODSUWAJĄC SZCZERBĘ OD OBRAD! KOLEŚ WYSZEDŁ I PAJACOWAŁ Z JAKĄŚ KARTECZKĄ.UŚMIECH OD UCHA DO UCHA I JESZCZE TE "PANIE MARSZAŁKU KOCHANY" POMYLIŁ CHYBA SEJM RP ZE STAND-UPEM.SZKODA ŻE JESZCZE JAK PALIKOT NIE PRZYSZEDŁ ZE SZTUCZNYM KU*ASEM W RĘKU. W OGŁE PLATFORMA IDZIE W TAKI SAM KIERUNEK JAK PALIKOCIARNIA LUB NOWOBOGACKA PETRU.CZYLI HAPPENINGI, KOMEDIA I KABARET. TO MUSZĘ PRZYZNAĆ ŻE ZA TUSKA TAK NIE BYŁ. NIEWYPBRAŻAM SOBIE BY TUSK,CZY KOMOROWSKI W TAKIM KABARECIE BRALI UDZIAŁ.CHOĆ NIE JESTEM ICH ZWOLENNIKEM,ALE TO MUSZĘ IM PRZYZNAĆ ŻE ONI BYLI PRZYNAJMNIEJ POWAŻNI. A SCHETYNA TOLERUJE TAKIE COŚ....