Przejdź do głównej zawartości

KRS i SN wkrótce padną – jak TK rok temu. Następne będą prywatne media

Nie można mieć złudzeń – Sejm za chwilę ostatecznie przegłosuje ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, a potem obie ustawy błyskawicznie przejdą przez Senat i trafią na biurko prezydenta, który tym razem ich nie zawetuje – podpisze je.

Te ustawy w niczym nie są lepsze od zawetowanych w lipcu, ale tym razem uprawnienia prezydenta są większe, a ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w jednej osobie mniejsze, a przecież o to Andrzejowi Dudzie chodziło, gdy wetował poprzednie ustawy. To nie była walka o państwo prawa i demokratyczny ład – prezydent Duda jest przecież seryjnym gwałcicielem Konstytucji RP, choć przysięgał być jej strażnikiem. Teraz bredzi o potrzebie uchwalenia nowej ustawy zasadniczej, aby swoje przestępcze działania zalegalizować i w przyszłości uniknąć Trybunału Stanu. Prezydentura przeminie.

Po zmianach w KRS i SN obywatel w sądowym starciu z państwem nie będzie miał żadnych szans. Ludzie oskarżeni o przestępstwa np. na podstawie donosu, nie będzie mógł być pewien, że sędzia jest obiektywny i nie gra w jednej drużynie z prokuratorem. Tak będzie.

Następne w kolejce do podporządkowania rządzącym będą prywatne media, a sądy mogą zalegalizować odebranie tych firm ich legalnym właścicielom.

Kończą się też pracę nad nową ordynacją wyborczą. Wygranie wyborów przez opozycję będzie znacznie trudniejsze niż było dotychczas.

„...ale PO przez 8 lat...” i „nie straszcie PiS-em”. Dobrze, że dali 500 zł na dziecko.Komentarze

Anonimowy pisze…
Tak bo PO tylko straszy, a PiS dał 500 plus,tak jak obiecał i zrobił dużo,dużo więcej.W czym zasługa M.Morawieckiego. Uszczelnienie VAT, dobre wyniki finansów państwa,rekordowo niskie bezrobocie. Możliwość wyboru przejścia na emeryturę, Rosnące ratingi, i pozycja Polski w Europie,wolne niedziele dla pracowników sklepów. Za fenomen tego rządu głównie odpowiada Morawiecki i to on będzie teraz premierem. 47% poparcia dla PiS nie jest przypadkiem,a z Morawieckim jako premierem będzie jeszcze więcej.
To kłamliwa propaganda. Prawda jest taka, że 50% wzrostu wpływów z VAT-u to czynniki niezależne od rządu, 1/4 to zasługa rządu PO, a tylko 1/4 to zasługa tego rządu. Obniżenie wieku emerytalnego to gigantyczne koszty dla wszystkich i głodowe emerytury dla emerytów, a niskie bezrobocie to jeszcze spadek po rządzie PO i czynniki niezależne.