Przejdź do głównej zawartości

Ogromny spadek poparcia dla PiS, duży wzrost poparcia dla PO – sondaż Kantar MB dla TVN (26-27.03.). Mój komentarz

Rozpasanie rządu Beaty Szydło, jej furia na sejmowej mównicy i przyklepanie tego syfu przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości nie mogło spodobać się opinii publicznej. W sondażu przeprowadzonym przez Kantar MB dla TVN PiS ma 28% poparcia i choć jest liderem, to w porównaniu z poprzednim badaniem traci aż 12%.

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z poparciem 22% badanych. W porównaniu z poprzednim badaniem partia Grzegorza Schetyny zyskała 6%. Jest to zasługa ciężkiej pracy lidera oraz innych polityków PO. Gdyby policzyć wszystkie spotkania z Polakami w ramach Klubów Obywatelskich i spotkania w powiatach pod szyldem PO, uzbierałoby się tego pewnie już ok. 1000. Platforma Obywatelska ma dobry program samorządowy, gospodarczy i emerytalny, a Grzegorz Schetyna nie rzuca słów na wiatr i nie opowiada bzdur. Ludzie to docenią.


Niepokojący jest wynik Kukiza – 10% poparcia i wzrost o 4% w porównaniu z poprzednim badaniem.

Co prawda SLD w tym sondażu ma 9% i jest to wzrost o 6%, to i tak jestem Grzegorzowi Schetynie bardzo wdzięczny za to, że dwa lata temu nie posłuchał malkontentów i nie wykonał z PO ostrego ani nawet łagodnego skrętu w lewo. Gdyby to zrobił, Platforma miałaby dziś 2% poparcia i żadnych szans na więcej.

Nowoczesna uzyskała poparcie 6% badanych i jest to spadek o 2%. Ważne, aby wyborcy partii Katarzyny Lubnauer dostali dobrą ofertę od partii Grzegorza Schetyny w wyborach samorządowych. Później Nowoczesna nie będzie już potrzebna.

Według sondażu, w Sejmie znalazłaby się partia Wolność z poparciem 5% badanych, po wzroście o 2%. Uważam, że to anomalia bez żadnego znaczenia.

Na kolejnym miejscu jest PSL z wynikiem 5% - bez zmian w porównaniu z poprzednim badaniem. Widać, że Michał Kamiński i reszta idiotów z UED ciągną ludowców do politycznej mogiły.

Komentarze