Przejdź do głównej zawartości

Sondaż IBRIS (26.03.): PiS 35%, koalicja PO-N 33%

To jeszcze nie koniec dobrych wiadomości politycznych przed wielkanocną przerwą. Z sondażu pracowni IBRIS na zlecenie jednej z partii wynika, że Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na poparcie 35% badanych, a koalicja Platforma Obywatelska-Nowoczesna na 33% głosów.

Wyniki pozostałych:
Kukiz - 9%

Reszta pod progiem:
SLD - 4,5%
PSL - 3,5%
Razem 3%

W tym sondażu cieszą mnie dwa zjawiska: Różnica między PiS, a koalicją PO-N na poziomie błędu statystycznego oraz to, że Platforma Obywatelska do pokonania Prawa i Sprawiedliwości nie potrzebuje lewicy. To niezwykle ważne, ponieważ PO jest dziś świetnie działającą organizacją, a lewica to generator problemów – nie byłoby ze współpracy żadnych korzyści dla PO.

Ostudźmy jednak emocje. Do wyborów parlamentarnych jeszcze półtora roku, a przeciwnik zrobi wiele, aby utrudnić odebranie mu władzy – choćby ze strachu przed rozliczeniem. Ważne, aby Grzegorz Schetyna i Platforma Obywatelska – jak przez ostatnie dwa lata – budowali swoją siłę w terenie i przekonali Polaków do swojej oferty. Oferta PO jest bardzo dobra, a co równie ważne – odpowiedzialna i wiarygodna.

Zwracam się do członków, wyborców oraz sympatyków największej partii opozycyjnej: Stańcie murem za jej przewodniczącym Grzegorzem Schetyną. To da mu komfort i jeszcze więcej siły do wygrania wyborów. Poznałem go – warto.

Komentarze