Przejdź do głównej zawartości

Koalicja Obywatelska dla województwa śląskiego – podpisana

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna i szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer dziś w Katowicach zawarli kolejne porozumienie swoich partii w skali wojewódzkiej przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Tylko idiota może twierdzić, że „Schetyna nic nie robi” albo wrzeszczeć do polityków opozycji, żeby „pokazali jaja”. Poważni polityce muszą myśleć racjonalnie, działać rozważnie i niemal cedzić wypowiadane przez siebie słowa, jeśli dotyczą one politycznych zobowiązań na przyszłość. Nikt nie powinien oczekiwać od przewodniczącego PO, że zacznie organizować happeningi albo weźmie udział w happeningach organizowanych przez osoby trzecie.


Podpisanie Koalicji Obywatelskiej dla kolejnego regionu jest kolejnym z wielu świadectw politycznej dojrzałości i mądrości Grzegorza Schetyny. Zgoda Katarzyny Lubnauer również o niej dobrze świadczy, bo postępuje racjonalnie, a przecież mogłaby spędzać czas na snuciu utopijnych wizji o centrolewicowym projekcie z Barbarą Nowacką albo z Robertem Biedroniem na czele.

Ci którzy marnują czas na bzdury, co prawda niczego w polityce nie osiągną, ale też na pewno nie będą fizycznie zmęczeni nawet przez tydzień. Psychicznie zmęczeni są od wielu lat i właśnie dlatego zachowują się infantylnie.


Komentarze