Przejdź do głównej zawartości

Tomasz Lenz kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia

Wczoraj podpisano Koalicję Obywatelską w Siedlcach, gdzie kandydatka Nowoczesnej na prezydenta miasta uzyskała akceptację Platformy, a przedstawiciel PO ma być jej zastępcą. Dziś przyszedł czas na województwo kujawsko-pomomorskie i jego stolicę – Toruń.

Kandydatem Platformy i Nowoczesnej na prezydenta Torunia został Tomasz Lenz – poseł PO, wiceszef klubu parlamentarnego i szef kujawsko-pomorskich struktur partii.

Uważam ten ruch przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny za genialny. W czasach, gdy szefem PO był Donald Tusk, Tomasz Lenz zwalczał Grzegorza Schetynę i jego ludzi. Przeszedł na stronę Schetyny, gdy ten był szefem MSZ w rządzie Kopacz, a po przegranych przez PO wyborach parlamentarnych, gdy stało się jasne, że Kopacz jako pełniąca obowiązki szefowej PO sobie nie radzi i trzeba wybrać nowego, pełnego przewodniczącego mocno poparł Grzegorza Schetynę, co było dla mnie bardzo pozytywnym, ale jednak szokiem.

Grzegorz Schetyna bardzo dobrze poukładał partię – tym, z którymi dawniej było mu nie po drodze, dał bardzo poważne zadania w wyborach samorządowych – mają co robić więc nie mają czasu na knucie, a jak wygrają prezydentury swoich miast, będzie to korzystne i dla nich, i dla lidera PO.

AKTUALIZACJA

Rafał Bruski kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Bydgoszczy. Grzegorz Schetyna idzie jak burza - niesamowite tempo.

Komentarze