Przejdź do głównej zawartości

Koalicja Obywatelska dla Pomorza stała się faktem

Bardzo ważny dzień dla Koalicji Obywatelskiej. Platforma Obywatelska i Nowoczesna przedstawiły wspólnych kandydatów m.in. na prezydenta Gdańska oraz Słupska. Wspólnym kandydatem na prezydenta Gdańska został Jarosław Wałęsa, a o Słupsk powalczy Beata Chrzanowska.
O tym, że kandydatem PO i N na prezydenta Gdańska będzie Jarosław Wałęsa pisałem tutaj już bodaj dwa miesiące temu, ale trochę trwało oficjalne ogłoszenie, bo trzeba było wypracować porozumienie również w innych miastach Pomorza. Jarosław Wałęsa jest świetnym kandydatem na włodarza stolicy regionu i warto zrobić naprawdę wiele, aby te wybory wygrał.
Bardzo cieszę się również z tego, że Platforma i Nowoczesna powalczą o Słupsk. Wspólną kandydatką na prezydenta jest tam Beata Chrzanowska – nauczycielka, radna, a obecnie również przewodnicząca Rady Miasta. Słupsk zasługuje na gospodarza, któremu zależy na mieście, a nie tylko na występach w mediach i poklasku od infantylnych dziennikarzy.
Warto również pochwalić Sławomira Neumanna, który jest szefem regionu pomorskiego PO i Agnieszkę Pomaską, która rządzi strukturami PO w Gdańsku za bardzo dobrą organizację dzisiejszej konwencji.

Komentarze

Anonimowy pisze…
Ale mi koalicja. Nowoczesna już ledwo zipie, w PO się cieszą bo nie mają konkurencji na opozycji. Brak słów. Opozycja jest mega słaba i każdy to widzi. Nie wierzę że PO może być konkurentem dla PiS. W PiS są ludzie uczciwi i sprawiedliwi.Trzeba to docenić.Wszyscy wiemy co działo się za 8 lat rządów PO...
Co się działo za rządów PO? Był rekordowy wzrost gospodarczy mimo kryzysu. Żadnych negatywnych działań PiS nie potrafi PO udowodnić. A wybory to nie kwestia wiary - to fakty. Poparcie dla PO rośnie od wielu miesięcy, a Koalicja Obywatelska depcze PiS po piętach. W PiS uczciwi i sprawiedliwi. Powiedz to tym, którzy stracili 2,5 mld zł w GetBack i niepełnosprawnym, których politycy PiS szykanowali przez 40 dni protestu w Sejmie.