Przejdź do głównej zawartości

Byłem na Radzie Krajowej PO

To bardzo ważny dzień dla mnie. Dla pasjonata polityki obecność na Radzie Krajowej PO / konwencji samorządowej Koalicji Obywatelskiej to wielkie wydarzenie, wielkie wyróżnienie, olbrzymia przyjemność i bardzo cenna lekcja polityki. To było jedno z moich marzeń, które nigdy nie zostało ujawnione, ponieważ ja sam nie wierzyłem, że może się spełnić. Bardzo dziękuję Monice Wielichowskiej za zaproszenie, a Andrzejowi Halickiemu za pomoc w realizacji. Aleksandrze Śmietance i Piotrowi Borysowi dziękuję za pomoc na miejscu. Wszystkim dziękuję za bardzo miłe przyjęcie – bardzo dobrze się z wami czułem.

Co do samej konwencji, to została ona świetnie zorganizowana i wszystko się udało. Przemówienie Grzegorza Schetyny było świetne pod każdym względem – polecam wysłuchać go jeszcze raz, bo pewnie będzie na kanale Platformy Obywatelskiej na YouTube. Grzegorz 0Schetyna kocha samorządy terytorialne, bardzo dobrze je rozumie i troszczy się o nie jak ojciec. Program samorządowy Platformy Obywatelskiej ma 76 stron i został pokazany już w październiku 2017 roku. Nie ma drugiej partii politycznej w Polsce i drugiej koalicji wyborczej, której równie bardzo albo bardziej zależy na samorządach.

Nigdy nie byłem i nigdy nie będę zwolennikiem Barbary Nowackiej. Pisałem o tym wielokrotnie, ważni politycy PO znają moje zdanie. Jestem w stanie zaakceptować dołączenie jej środowiska do Koalicji Obywatelskiej, jeśli to wzmocni cały projekt i pomoże uzyskać większość w co najmniej połowie sejmików województw. Samorządy terytorialne warte są kompromisów – ważne, aby te kompromisy były racjonalne, a Grzegorz Schetyna i jego ludzie to gwarantują, ponieważ twardo stąpają po ziemi i doskonale wiedzą, co, gdzie, jak i kiedy chcą osiągnąć.

Grzegorz Schetyna jest politykiem doświadczonym, pracowitym i upartym. Takiego premiera potrzebuje nasz kraj.

Ja z Grzegorzem Schetyną i Piotrem Borysem

Komentarze