Przejdź do głównej zawartości

Konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej we Wrocławiu

Wrocław to dom Grzegorza Schetyny, a to oznacza, że konwencja wyborcza w tym mieście ma dla Koalicji Obywatelskiej znaczenie szczególne. Nie będę już pisał o świetnej organizacji samego wydarzenia, bo to już normalne, to już stały efekt organizacyjnej przemiany Platformy Obywatelskiej pod przywództwem jej obecnego lidera.

Istotne jest to, że wrocławska konwencja KO nakierowana jest na sprawy społeczne – na opiekę nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Platforma Obywatelska jako pierwsza formacja polityczna w naszym kraju przygotowała kompleksowy program pod nazwą Polska Seniora, który mógł zostać napisany po dziesiątkach konsultacyjnych spotkań z seniorami w całym kraju. To było zadanie Marzeny Okły-Drewnowicz, które wykonała na ocenę bardzo dobrą.

Przewodniczący Grzegorz Schetyna w swoim wystąpieniu precyzyjnie wypunktował najbardziej spektakularne kłamstwa polityków PiS i premiera Mateusza Morawieckiego. Morawiecki skłamał przecież na temat budowy dróg, a drogi były i są dla Grzegorza Schetyny szczególnie ważne. Jasno określił też to, co stanie się z samorządem terytorialnym, jeśli łapy na nim położą działacze PiS – to będzie koniec samorządów, bo politycy PiS nie szanują i nie rozumieją samorządu terytorialnego. Nie mają też kompetencji do skutecznego wykorzystywania środków europejskich do modernizacji przestrzeni lokalnej. Działacze PiS nie potrafią również trafnie diagnozować realnych problemów, które muszą być rozwiązywane w pierwszej kolejności. Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer i Barbara Nowacka przedstawiły główne postulaty z obszaru szerokiej polityki społecznej.

Polska ma przyszłość. Wszystko w twoich rękach.


Komentarze