Przejdź do głównej zawartości

Klęska PiS w Łodzi (najnowszy sondaż) i słowo o Warszawie (oraz sondaże)

Z najnowszego sondażu Kantar MB dla TVN przeprowadzonym w Łodzi wyłania się klęska polityki Prawa i Sprawiedliwości wobec tego miasta.

83% badanych nie przejęło się groźbami, że głos na Hannę Zdanowską to głos stracony;
8% dzięki tym groźbom postanowiło poprzeć urzędującą prezydent;
2% zmieniło zdanie i teraz popiera kandydata PiS.

I tura wyborów na prezydenta:

H. Zdanowska (KWW Hanny Zdanowskiej) 62%
W. Buda (PiS) 14%

II tura (gdyby do niej doszło):

H. Zdanowska (KWW Hanny Zdanowskiej) 73%
W. Buda (PiS) 18%.

Słowo o Warszawie. Liczą się tylko dwaj kandydaci: Rafał Trzaskowski popierany przez Koalicję Obywatelską oraz Patryk Jaki popierany przez Prawo i Sprawiedliwość. Z najnowszego sondażu Kantar MB dla "GW" wynika, że kandydat KO ma 10% przewagi nad kandydatem PiS. Tak mała różnica oznacza, że wszystko może się zdarzyć, a zatem kandydat opozycji nie może zwolnić tępa, a jego wyborcy muszą być zmobilizowani.

Jeśli chodzi o stolicę, potwierdza się moja teza, że największą klęskę w wyborach na prezydenta w tym mieście poniósł Jacek Wojciechowicz i to na długo prze głosowaniem. Ogłaszając swój start był przekonany, że opluwając Grzegorza Schetynę (lider PO), Andrzeja Halickiego (szef PO na Mazowszu), Marcina Kierwińskiego (szefa PO w Warszawie) i Rafała Trzaskowskiego (kandydata na prezydenta stolicy) można im zaszkodzić i się wypromować. Ludzie kompletnie go zignorowali.Preferencje do Rady Warszawy w sondażu Millward Brown dla "GW":

Koalicja Obywatelska 43%
PiS 30%
SLD 5%

Komentarze