Przejdź do głównej zawartości

Koalicja Europejska stała się faktem

Dziś, w niedzielę, 24 lutego 2019 roku, o godzinie 8:45 powołano Koalicję Europejską na wybory do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty, przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oraz Małgorzata Tracz i Marek Kosakowski z Zielonych podpisali deklarację powołującą Koalicję.

To wielki sukces Grzegorza Schetyny, bo to on tę koalicję zaprojektował i zbudował, ponieważ przekonał do niej szefów innych partii politycznych. Bez niego nie udałoby się to. Jego krytycy powinni się nad sobą bardzo poważnie zastanowić, bo – mówiąc delikatnie – nie mieli racji.

Zastanowić się nad sobą powinni również ci wszyscy, którzy wpatrzeni są w Donalda Tuska. To nie on uporządkował PO i podniósł ją z 9% poparcia w sondażach, do 32%. To nie on zbudował Koalicję Obywatelską na wybory samorządowe i Koalicję Europejską na wybory do Parlamentu Europejskiego. To nie on zmobilizował ludzi do spotkań z wyborcami i do napisania dla nich uczciwego programu.

Zrobił to Grzegorz Schetyna i należy mu się za to nie tylko szacunek, zaufanie i poparcie, ale także pełne wsparcie na co dzień.


Komentarze