Przejdź do głównej zawartości

Rząd na uchodźstwie

Sellin, Jurgiel, Koc, Waszczykowski, Kopcińska, Możdżanowska, Kruk, Mazurek, Szydło, Zalewska, Kempa, Brudziński. To niektórzy kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na posłów do Parlamentu Europejskiego w majowych wyborach. Taki skład tzw. biorących miejsc na listach wyborczych pokazuje, że PiS boi się o wynik jesiennych wyborów do Sejmu i Senatu, jednocześnie widząc bardzo poważną konkurencję w wyborach do PE w budowanej przez Grzegorza Schetynę Koalicji Europejskiej, która w najnowszym sondażu IPSOS traci do PiS zaledwie 1%.

Układając listy wyborcze w ten sposób, Jarosław Kaczyński pokazuje, że nie rozumie Unii Europejskiej i nie zależy mu na silnej pozycji Polski w jej strukturach, a jedynie na tym, by rozpoznawalni politycy zdołali oszukać jak największą liczbę wyborców. Gdyby bowiem było inaczej, nie wysyłałby do Parlamentu Europejskiego ludzi skompromitowanych na krajowej scenie. Czym bowiem wsławiła się kandydująca do PE była premier Beata Szydło? Wyrzuceniem z Kancelarii Premiera unijnych flag. Jaki dorobek ma Beata Kempa? Wyeksportowanie na arenę międzynarodową bezduszności rządu PiS wobec tragedii uchodźców. Jarosław Sellin – hucpa z obchodami stulecia niepodległości, ręczne sterowanie teatrami i próba wrogiego przejęcia Europejskiego Centrum Solidarności? Krzysztof Jurgiel? Drastyczne opóźnienie wypłat środków dla rolników i zniszczenie stadnin koni arabskich. Anna Zalewska? Chaos w polskich szkołach i afera PCK – jej współpracownicy kradli pieniądze, ubrania i żywność.

Do PE z list PiS kandyduje też Jacek Saryusz-Wolski, który wsławił się kandydowaniem na szefa Rady Europejskiej przeciwko Donaldowi Tuskowi, choć nie miał żadnych szans na wybór, a Tusk miał pewną reelekcję. Witold Waszczykowski? Zniszczenie pozycji Polski za granicą. Elżbieta Kruk znana z chlania na umór w sejmowej restauracji. Beata Mazurek? Powie każde kłamstwo i zarzuci każdemu najbardziej niegodne zachowanie byle wesprzeć PiS i prezesa tej partii. Joanna Kopcińska? Demonstracyjnie okazywała pogardę niepełnosprawnym i ich rodzicom protestującym w Sejmie.

Źródło grafiki: https://twitter.com/NewsPlatforma/status/1098133537730035713

Komentarze