Przejdź do głównej zawartości

Grzybobranie zakończone przeszczepem wątroby

Dlaczego grzybobranie? Dlatego, że takim szyfrem posługiwaliśmy się dziś na Twitterze mówiąc o referendum, by nie łamać ciszy wyborczej. Im więcej grzybów, tym większe prawdopodobieństwo, że HGW zostanie odwołana.

Według sondażu exit poll pracowni TNS Polska, frekwencja w referendum nad odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska prezydenta Warszawy, wyniosła 27,2%. Jeśli ten wynik potwierdzi się, Gronkiewicz-Waltz nadal będzie rządzić stolicą, bo do odwołania jej potrzebna była frekwencja 29,1%.

Nie jestem zwolennikiem prezydent Waltz. Drażni mnie jej buta i arogancja. Jednak tylko ślepiec nie zauważył, że to referendum było polityczną hucpą, zabawą publicznymi pieniędzmi. Za rok są wybory samorządowe i to właśnie wtedy należy podjąć decyzję o przyszłości stolicy i całego samorządu. Warszawiacy uniknęli chaosu. Należy pogratulować im racjonalizmu.

Kto przegrał? Piotr Guział i partia Janusza Palikota. Mam nadzieję, że to ostatnia kadencja Leppera z Ursynowa. Trzeba zatrzymać agresywny populizm, insynuacje i kłamstwa. Dziś to się częściowo udało. Dogrywka za rok. Palikot idący ręka w rękę, z Guziałem i Kaczyńskim, może zapłacić wysoką cenę wypadnięcia z Sejmu. Byłoby mi przykro, bo na Platformę Tuska głosował już nie będę, a partia Palikota była i wciąż jest mi bliska. Za referendalną hucpę jest mi jednak bliska coraz mniej.

Pomysłodawcy grzybobrania ustawiają się w kolejce do przeszczepu wątroby.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…