Przejdź do głównej zawartości

Gender jak czarna wołga

Głos przywódców polskiego Kościoła nie ma nic wspólnego z tym, co mówi i robi papież Franciszek. Biskupi z koloratką, a także kardynał bez koloratki Terlikowski, głównym zagrożeniem dla wiary, Kościoła, rodziny i wszelkich cnót uznali gender. Co to jest gender? No właśnie, tego od księży się nie dowiemy, bo oni najprawdopodobniej nie mają o tym pojęcia, a jeśli nawet wiedzą, nie powiedzą, bo musieliby powiedzieć, że gender nie jest wynalazkiem belzebuba. Straszak jest im potrzebny. Gdy mówią o gender, często przed tym słowem wstawiają słowo „ideologia”. Ideologia kojarzy się w Polsce jednoznacznie negatywnie, wywołuje skojarzenia z Hitlerem, Stalinem itp. Zatem jest to działanie świadome i z premedytacją.

Dlaczego straszą? Chcą w ten sposób odwrócić uwagę od skandali pedofilskich, których dopuszczają się księża. Papież Franciszek mówi o skromności i tolerancji? Naucza, by walczyć z pedofilami w Kościele i pomagać ich ofiarom? Niech sobie mówi. Papież jest daleko, a my tu mamy swoją oblężoną twierdzę i swoje interesiki. Po co mówić Franciszkiem z Watykanu, jeśli znacznie bliżej - w Toruniu – jest Tadeusz. A nóż, uda się strasząc ideologią gender  osłonić nasz prywatny folwark przed głupim papieżem, którego popierają reżimowe media.

Co to jest gender? Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) definiuje genderjako stworzone przez społeczeństwo role, zachowania, aktywności i atrybuty, jakie dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla mężczyzn i kobiet. Idzie więc o równość. Czy jest w tym coś strasznego?

Kwestia gender jest trudna do wytłumaczenia. Większość ludzi nie chce zadać sobie trudu znalezienia prawdziwych informacji, a księża nie wiedzą o czy mówią albo wiedzą i cynicznie żerują na niewiedzy innych. Awantura z gender przypomina straszenie PRL-owską czarną wołgą – nikt tego auta nie widział, ale podobno jeździła i w ciemnych ulicach porywała dzieci.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…