Przejdź do głównej zawartości

Igrzyska Olimpijskie w Polsce, czyli ktoś tu oszalał

Kto pierwszy wpadł na pomysł, by Igrzyska Olimpijskie 2022 odbyły się w Krakowie? By w ogóle Zimowe Igrzyska odbyły się akurat w Polsce? Nie wiem. Obawiam się jednak, że sprytny MKOL wciśnie nam organizację tej imprezy, ponieważ nie ma wielu chętnych, kraje bogatsze niż Polska najpierw złożyły oferty, a potem je wycofały tłumacząc, iż ta impreza jest nieopłacalna. Szwecja uznała, że jest zbyt biedna, by wydawać pieniądze na imprezę na której nie da się zarobić, ale Polska jest bogatsza od Szwecji i kandydatury Krakowa na pewno nie wycofa. Nie jestem z Krakowa, nie chcę więc oceniać czy to miasto jest właściwym miejscem dla Igrzysk. Słyszę jednak bardzo krytyczne opinie mieszkańców Krakowa i wydają się one w pełni uzasadnione. 

Polska z sukcesem zorganizowała Euro 2012. Nie musimy zatem nikomu udowadniać, że potrafimy organizować wielkie sportowe widowiska. Pamiętajmy także o tym, iż stadiony wybudowane na potrzeby tamtej imprezy, dziś są częściej puste niż pełne i nie bilansują się finansowo, a utrzymanie ich kosztuje miesięcznie miliony złotych. Wszystko to działo się stosunkowo niedawno, a jednak wielu zdaje się tego nie pamiętać. W moim subiektywnym rankingu oszołomów lansujących Polskę do organizacji Igrzysk liderem jest Jagna Marczułajtis.

Czy znajdzie się ktoś odpowiedzialny, kto udaremni desperacką próbę wymuszenia na podatnikach finansowania nierentownej, a przede wszystkim zbędnej imprezy? Czy ktoś powie głośno i wyraźnie, że Polski nie stać na organizację Igrzysk Olimpijskich i że sukcesy Adama Małysza, Justyny Kowalczyk i Kamila Stocha nie są i nie mogą być argumentem za wydaniem publicznych pieniędzy akurat na ten cel? Czasem mam wrażenie, że tylko moim zdaniem hojność na kredyt jest żałosna i nie zasługuje na poparcie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…