Przejdź do głównej zawartości

Prośba do władz PO: Zacznijcie słuchać Grzegorza Schetyny

Wczoraj po południu Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej spotkał się, by przeanalizować sytuację po wyborach prezydenckich. Po kilku godzinach „burzy mózgów” znacząca część prawie trzydziestoosobowego ścisłego kierownictwa partii uznała, że wybory prezydenckie przegrał Bronisław Komorowski, zaś PO nie ma z tym nic wspólnego.

To najgorsze wnioski, jakie partia rządząca mogła wyciągnąć z przegranych wyborów prezydenckich, gdy za kilka miesięcy odbędą się wybory parlamentarne. Taktyka odcinania się od Bronisława Komorowskiego jest absurdalna i obraża inteligencję wyborców – w tym i moją. Bronisław Komorowski był wspaniałym prezydentem RP i dlatego, choć przegrał walkę o drugą kadencję, powinien być przez Platformę Obywatelską szanowany i nadal wspierany. Tym bardziej przez członków Zarządu Krajowego, ponieważ większość z nich nie dorasta Komorowskiemu do pięt.

Wielu polityków partii rządzącej oderwało się od rzeczywistości. Uznali, że są tak wspaniali, iż nie muszą starać się o zaufanie zwykłych ludzi, a w krytycznym momencie wystarczy postraszyć ich PiS-em i już nic robić nie trzeba, bo ludzie i tak zagłosują na Platformę. Wybory prezydenckie pokazały, że to droga donikąd.

Bronisław Komorowski jest i zawsze będzie kojarzony z Platformą. Przegrał walkę o reelekcję nie przez własne błędy – przez błędy partii, która nie ma sobie nic do zarzucenia.

Grzegorz Schetyna od dawna mówi, że kluczem do zwycięstwa Platformy Obywatelskiej w najbliższych wyborach parlamentarnych jest przygotowanie oferty dla tych, którzy nie pamiętają IV RP. Jeśli PO chce nadal rządzić, Zarząd Krajowy, w którym od półtora roku nie ma miejsca dla obecnego Ministra Spraw Zagranicznych, powinien zacząć go słuchać.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…