Przejdź do głównej zawartości

Po drugiej i ostatniej debacie Komorowski – Duda. Wygrał Komorowski

Przed chwilą w TVN zakończyła się druga i ostatnia debata Komorowski - Duda przed II turą wyborów prezydenckich, które odbędą się w najbliższą niedzielę.

Debatę wygrał Bronisław Komorowski. Wygrał doświadczeniem, wiedzą i spokojem. Kandydat PiS-u Andrzej Duda od samego początku debaty był arogancki, agresywny i impertynencki. Źle to wyglądało i jest to dla nas poważne ostrzeżenie.

Pomysły Andrzeja Dudy na przewalutowanie kredytów zaciągniętych w CHF na PLN spowodowałyby miliardowe straty banków, a to spowodowałoby wzrost popularności SKOK-ów. Duda pokazał się więc jako lobbysta. Kandydat PiS pokazał także brak jakichkolwiek kompetencji w dziedzinach polityki zagranicznej i bezpieczeństwa. Ignorował rzeczywistość bredząc o tym, ze Polska powinna „płynąć we własnym nurcie” osłabiając swoje relacje z Unią Europejską. Andrzej Duda był też łaskaw kłamać o tym, że polskie siły zbrojne są w rozsypce. Powiedział także, iż będzie łączył ludzi i szanował ich. Czy zatem chciałby odwołać smoleńskie miesięcznice?

Bronisław Komorowski wykazał się wielką rozwagą mówiąc, że gdyby pozwolono na przewalutowanie kredytów w CHF, byłoby to niesprawiedliwe wobec tych, którzy mają kredyty w pozostałych walutach. Prezydent w tematach sił zbrojnych i polityki zagranicznej czuje się jak ryba w wodzie. Opowiedział się za podtrzymaniem polskiego kursu na integrację i współpracę w ramach Unii Europejskiej i wzmacnianie polskiego wojska.

W tej debacie był jeden człowiek prezydenckiego formatu – Bronisław Komorowski. Kandydat PiS-u Andrzej Duda wykazał się niekompetencją i impulsywnością.

24 maja 2015 głosuję na Bronisława Komorowskiego.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…