Przejdź do głównej zawartości

Andrzej Biernat zdymisjonowany

Premier Ewa Kopacz godzinę temu poinformowała o zmianach w rządzie. Ministrem zdrowia przestaje być Bartosz Arłukowicz, ministrem sportu nie będzie już Andrzej Biernat, a z ministerstwem skarbu żegna się Włodzimierz Karpiński. Odchodzą też wiceministrowie. Radosław Sikorski zapowiedział swoją rezygnację ze stanowiska marszałka Sejmu. Szefowa rządu poinformowała, że nie przyjmie sprawozdania prokuratora generalnego za zeszły rok, co rozpoczyna procedurę zmiany na tym stanowisku.

Zmiany w rządzie nastąpiły po ujawnieniu przez szemranego biznesmena Zbigniewa S. akt śledztwa z tzw. afery podsłuchowej, ale nie tylko dlatego. Andrzejem Biernatem od dawna interesuje się Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Nie rozumiem, za co odwołany został Bartosz Arłukowicz, ale bardzo cieszę się z dymisji Andrzeja Biernata. Dla takich, jak Biernat nie powinno być miejsca w polityce.

Dymisje potrzebne, ale spóźnione o dobrych kilka miesięcy. Nie wiem czy to kogoś przekona, że teraz już będzie tylko lepiej. Nie wiemy, kto będzie nowym marszałkiem Sejmu, nie wiemy kto wejdzie do rządu, a to teraz kluczowe kwestie.

Gdybym był premierem, wykorzystałbym tę sytuację do zlikwidowania ministerstw sportu i skarbu. Po Euro 2012 resort, którym do dziś kierował Biernat, stracił rację bytu, a obowiązki nadzorcy państwowych przedsiębiorstw może spokojnie przejąć Prezes Rady Ministrów.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…