Przejdź do głównej zawartości

Andrzej Biernat zdymisjonowany

Premier Ewa Kopacz godzinę temu poinformowała o zmianach w rządzie. Ministrem zdrowia przestaje być Bartosz Arłukowicz, ministrem sportu nie będzie już Andrzej Biernat, a z ministerstwem skarbu żegna się Włodzimierz Karpiński. Odchodzą też wiceministrowie. Radosław Sikorski zapowiedział swoją rezygnację ze stanowiska marszałka Sejmu. Szefowa rządu poinformowała, że nie przyjmie sprawozdania prokuratora generalnego za zeszły rok, co rozpoczyna procedurę zmiany na tym stanowisku.

Zmiany w rządzie nastąpiły po ujawnieniu przez szemranego biznesmena Zbigniewa S. akt śledztwa z tzw. afery podsłuchowej, ale nie tylko dlatego. Andrzejem Biernatem od dawna interesuje się Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Nie rozumiem, za co odwołany został Bartosz Arłukowicz, ale bardzo cieszę się z dymisji Andrzeja Biernata. Dla takich, jak Biernat nie powinno być miejsca w polityce.

Dymisje potrzebne, ale spóźnione o dobrych kilka miesięcy. Nie wiem czy to kogoś przekona, że teraz już będzie tylko lepiej. Nie wiemy, kto będzie nowym marszałkiem Sejmu, nie wiemy kto wejdzie do rządu, a to teraz kluczowe kwestie.

Gdybym był premierem, wykorzystałbym tę sytuację do zlikwidowania ministerstw sportu i skarbu. Po Euro 2012 resort, którym do dziś kierował Biernat, stracił rację bytu, a obowiązki nadzorcy państwowych przedsiębiorstw może spokojnie przejąć Prezes Rady Ministrów.

Komentarze