Przejdź do głównej zawartości

IV RP z poparciem PO

IV RP to Polska w latach 2005-2007, gdy cała władza była w rękach braci – Lecha i Jarosława Kaczyńskich. To najczarniejsza epoka w historii naszego kraju od czasu upadku PRL.

Na obradującej dziś Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej, premier i pełniąca obowiązki szefa partii Ewa Kopacz przedstawiła Ludwika Dorna, Grzegorza Napieralskiego i Michała Mazowieckiego jako kandydatów w wyborach parlamentarnych.

Michał Mazowiecki jest synem Tadeusza Mazowieckiego – pierwszego premiera demokratycznej Polski. Do niego nic nie mam.

Jestem zdruzgotany przyciągnięciem do Platformy Obywatelskiej Ludwika Dorna, Michała Kamińskiego i Romana Giertycha. To oni budowali IV RP, to oni stworzyli w naszym kraju nieznośną atmosferę nieufności, podejrzliwości, donosicielstwa i wszechobecneja inwigilacji.

Roman Giertych kandyduje z poparciem PO do Senatu, Michał Kamiński do Sejmu, a oprócz tego jest ministrem w Kancelarii Premiera, a dziś jeszcze ten Dorn – kandydat PO do Sejmu.

Dorn w IV RP był wicepremierem, szefem MSWiA i marszałkiem Sejmu. Zasłynął m.in. prowadzaniem po Sejmie swojej suki Saby, tekstem „pokaż lekarzu, co masz w garażu”. Po wyrzuceniu z PiS budował ze Zbigniewem Ziobro Solidarną Polskę, która po klęsce w wyborach do Parlamentu Europejskiego została wchłonięta przez PiS. Czy może być dla Platformy Obywatelskiej wartością dodaną? Na pewno nie.

Giertych w IV RP był wicepremierem i ministrem edukacji – jako szef Ligi Polskich Rodzin. Poglądy ma skrajnie nacjonalistyczne, by nie powiedzieć – antysemickie. Do Platformy przyciągnął go Radosław Sikorski, tak jak Michała Kamińskiego. Wszyscy trzej są przyjaciółmi. Giertych od lat płynął w stronę PO. Prawie wszyscy dali się nabrać, że śnieżnobiała koszula i drogi garnitur mecenasa Giertycha nie kryją pod sobą brunatnego koloru Młodzieży Wszechpolskiej. Giertych się nie zmienił. Wyszło mu tylko, że z PO szybciej rozkręci prywatny biznes – kancelarię prawną. Udało mu się.

Kamiński jest autorem zwycięskich kampanii PiS-u w 2005 roku. To dzięki niemu mroczna i krwawa IV RP przestała być tylko kreacją w wyobraźni braci Kaczyńskich, a zaczęła być rzeczywistością nas wszystkich. Dziś Kamiński jest ministrem w KPRM, szefem CIR-u i najbliższym doradcą Ewy Kopacz.

Zapomniałbym. Z poparciem PO do Senatu kandydował będzie Grzegorz Napieralski – były szef SLD. To za jego rządów Sojusz uzyskał najgorszy w historii wynik w wyborach parlamentarnych.

Ewa Kopacz robi bardzo dużo, by Platforma Obywatelska 25 października przegrała wybory parlamentarne, a do władzy wróciło Prawo i Sprawiedliwość na czele z Jarosławem Kaczyńskim i jego marionetką Beatą Szydło jako kandydatką na premiera.

Kopacz potrzebuje zimnego prysznica, a PO nowego lidera i premiera – Grzegorza Schetyny.

Komentarze