Przejdź do głównej zawartości

Kumple muszą być wolni – prezydent Duda ułaskawił byłego szefa CBA

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego skazanego przez sąd I instancji na 3 lata więzienia i 10 lat zakazu pełnienia funkcji publicznych. Od wczoraj Kamiński jest ministrem koordynatorem służb specjalnych.

Nie zaskakuje mnie decyzja prezydenta, ponieważ jest to działanie typowe dla środowiska PiS. Swoją drogą, teraz nazwa Prawo i Sprawiedliwość brzmi naprawdę komicznie. O tym, że jeśli Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie, ułaskawi Mariusza Kamińskiego, wszyscy wiedzieli od początku. Dodajmy, że ułaskawienie to odbyło się bez wyroku sądu II instancji i bez zasięgnięcia opinii prokuratora generalnego. Ot, po prostu kolega prezydent ułaskawił kolegę ministra.

Przerażający jest brak szacunku dla prawa, który ułaskawieniem demonstruje prezydent RP – z wykształcenia prawnik. Jest to jaskrawy przykład demontażu państwa prawa i sygnał, że w walce z oponentami politycznymi, można łamać prawo i nie trzeba obawiać się odpowiedzialności karnej.

Mariusz Kamiński i kilku innych jego kumpli z CBA, których razem z nim ułaskawił prezydent Duda, nadal będą łamać prawo i nadal pozostaną bezkarni.

Prezydencki minister Andrzej Dera powiedział dziś, że „Mariusz Kamiński jest kryształowo uczciwym człowiekiem”. Jeśli człowiek skazany na 3 lata więzienia jest uczciwy, to ja bardzo chcę być nieuczciwy, choć nie mam żadnego wyroku skazującego.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…