Przejdź do głównej zawartości

Kumple muszą być wolni – prezydent Duda ułaskawił byłego szefa CBA

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego skazanego przez sąd I instancji na 3 lata więzienia i 10 lat zakazu pełnienia funkcji publicznych. Od wczoraj Kamiński jest ministrem koordynatorem służb specjalnych.

Nie zaskakuje mnie decyzja prezydenta, ponieważ jest to działanie typowe dla środowiska PiS. Swoją drogą, teraz nazwa Prawo i Sprawiedliwość brzmi naprawdę komicznie. O tym, że jeśli Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie, ułaskawi Mariusza Kamińskiego, wszyscy wiedzieli od początku. Dodajmy, że ułaskawienie to odbyło się bez wyroku sądu II instancji i bez zasięgnięcia opinii prokuratora generalnego. Ot, po prostu kolega prezydent ułaskawił kolegę ministra.

Przerażający jest brak szacunku dla prawa, który ułaskawieniem demonstruje prezydent RP – z wykształcenia prawnik. Jest to jaskrawy przykład demontażu państwa prawa i sygnał, że w walce z oponentami politycznymi, można łamać prawo i nie trzeba obawiać się odpowiedzialności karnej.

Mariusz Kamiński i kilku innych jego kumpli z CBA, których razem z nim ułaskawił prezydent Duda, nadal będą łamać prawo i nadal pozostaną bezkarni.

Prezydencki minister Andrzej Dera powiedział dziś, że „Mariusz Kamiński jest kryształowo uczciwym człowiekiem”. Jeśli człowiek skazany na 3 lata więzienia jest uczciwy, to ja bardzo chcę być nieuczciwy, choć nie mam żadnego wyroku skazującego.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…