Przejdź do głównej zawartości

Nowy rząd PiS – towarzystwo bardzo radykalne

Premierem nowego rządu będzie Beata Szydło

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusz Błaszczak

Minister Sprawiedliwości – Zbigniew Ziobro

Szef Kancelarii Premiera – Beata Kempa

Minister Obrony Narodowej – Antoni Macierewicz

Koordynatorem służb specjalnych – Mariusz Kamiński

Minister ds. spraw europejskich – Konrad Szymański

Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Jarosław Gowin

Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Piotr Gliński

Wicepremier, Minister Rozwoju – Mateusz Morawiecki

Minister Zdrowia – Konstanty Radziwiłł

Minister Środowiska – Jan Szyszko

Minister Cyfryzacji – Anna Streżyńska

Minister Rolnictwa – Krzysztof Jurgiel

Minister Sportu i Turystyki – Witold Bańka

Minister Skarbu Państwa – Dawid Jackiewicz

Minister Edukacji Narodowej – Anna Zalewska

Minister Pracy i Polityki Społecznej – Elżbieta Rafalska

Minister Energetyki – Krzysztof Tchórzewski

Minister Infrastruktury i Budownictwa – Andrzej Adamczyk

Minister Gospodarki Morskiej – Marek Gróbarczyk

Minister Finansów – Paweł Szałamacha

Rzecznik Prasowy Rządu – Elżbieta Witek

Taki rząd, to marzenie opozycji. Kamiński, Macierewicz, Ziobro, Kempa, Waszczykowski i Zalewska to łatwe cele krytyki. Słusznej krytyki, ponieważ są to ludzie skrajnie niekompetentni do zajmowania jakichkolwiek stanowisk, a zwłaszcza rządowych Taki rząd jest jednak bardzo zły dla naszego kraju i przykry dla nas – obywateli.

Tworzy się niezdrowy układ władzy, w którym prezydent i premier będą marionetkami w rękach szefa partii z większością w parlamencie.

Pewną nadzieję stanowią Streżyńska, Szymański, Szałamacha i Morawiecki więc życzę im powodzenia.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…