Przejdź do głównej zawartości

Premier Szydło ordynarnie kłamała w Parlamencie Europejskim

To bardzo ważny dzień w historii członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Debata w Parlamencie Europejskim, której przedmiotem jest stan praworządności w naszym kraju, przejdzie do historii. To nie będzie dla nas karta pozytywna. Do historii przejdzie też wystąpienie premier Beaty Szydło na sali plenarnej Parlamentu Europejskiego.

Było to przemówienie krótkie, ale treściwe w ordynarne kłamstwa. Pierwszym kłamstwem było stwierdzenie szefowej rządu, iż wyborcy dali Prawu i Sprawiedliwości mandat do tego, co jest w Polsce robione. W kampanii wyborczej PiS nie mówiło o zamachu na niezależność mediów publicznych. Mówiło za to o konieczności sprowadzenia do naszego kraju wraku prezydenckiego Tu-154 M, który leży w Rosji.

W kampanii wyborczej PiS nie mówiło nam o swoich planach całkowitego paraliżu Trybunału Konstytucyjnego. Obiecywano jednak 500 złotych na dziecko.

W kampanii wyborczej zwycięska partia nie mówiła o swoich zamiarach permanentnej inwigilacji wszystkich korzystających z internetu. Mówiono o potrzebie zwiększenia wydatków na siły zbrojne – z 2% PKB obecnie, aż do trzech procent.

Już nikt w instytucjach Unii Europejskiej nie powinien mieć wątpliwości, że PiS całkowicie świadomie łamało i nadal łamie prawo. Pani premier Szydło raczyła okłamać zgromadzonych na sali w PE, iż polski rząd szanuje konstytucję i nie złamał konstytucji oraz, że polski rząd podejmuje decyzje zgodne z prawem.

Kolejnym kłamstwem było stwierdzenie, że w Trybunale Konstytucyjnym zgodnie z prawem zasiada piętnastu sędziów, czyli sto procent składu TK. Beata Szydło mówiąc te słowa doskonale wiedziała, że zgodnie z prawem jest w tej chwili w TK dwunastu sędziów – pozostali trzej to uzurpatorzy, nielegalnie wybrani przez Sejm i uznani przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Premier Szydło kłamała także wtedy, gdy mówiła, że ludzie już dostają obiecane przez PiS 500 złotych na dziecko oraz, że już podwyższono kwotę wolną od podatku. Jeśli o jakimś kłamstwie zapomniałem, będę wdzięczny za dopisanie w komentarzach.

Komentarze