Przejdź do głównej zawartości

Jacek Protasiewicz nie jest już szefem dolnośląskiej PO

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej zdecydował, że dolnośląskie, wrocławskie i jeleniogórskie struktury zostaną rozwiązane ze skutkiem natychmiastowym. To oznacza, że przewodniczącym Platformy Obywatelskiej nie jest już Jacek Protasiewicz. Komisarzem dolnośląskiej PO został eurodeputowany Bogdan Zdrojewski, wrocławskiej - senator Jarosław Duda, a jeleniogórskiej – posłanka Zofia Czernow.

To bardzo ważny i bardzo dobry dzień dla Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku i pozytywny sygnał dla partii w całym kraju. Kończy się czas marazmu i beznadziejnej stagnacji dolnośląskiej PO, który trwał od końca października 2013 roku, gdy Jacek Protasiewicz wygrał wybory na szefa partii w regionie i konsekwentnie realizował plan ubezwłasnowolnienia partii na korzyść prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Dolny Śląsk przestał być matecznikiem Platformy Obywatelskiej. Dzisiejsza decyzja Zarządu Krajowego stwarza realną szansę na odbudowanie struktur partii w regionie i odzyskanie zaufania wyborców.

Często słyszę, że Platforma Obywatelska nie powinna zajmować się sama sobą, a przewodniczący Grzegorz Schetyna powinien naśladować Ryszarda Petru. Takie myślenie, to droga donikąd. PO musi oczyścić się wewnętrznie, a ten proces musi być bolesny. Tylko nowa PO będzie w stanie przygotować dobry program i wygrywać wybory – najpierw samorządowe, a potem kolejne.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…