Przejdź do głównej zawartości

Jacek Protasiewicz nie jest już szefem dolnośląskiej PO

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej zdecydował, że dolnośląskie, wrocławskie i jeleniogórskie struktury zostaną rozwiązane ze skutkiem natychmiastowym. To oznacza, że przewodniczącym Platformy Obywatelskiej nie jest już Jacek Protasiewicz. Komisarzem dolnośląskiej PO został eurodeputowany Bogdan Zdrojewski, wrocławskiej - senator Jarosław Duda, a jeleniogórskiej – posłanka Zofia Czernow.

To bardzo ważny i bardzo dobry dzień dla Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku i pozytywny sygnał dla partii w całym kraju. Kończy się czas marazmu i beznadziejnej stagnacji dolnośląskiej PO, który trwał od końca października 2013 roku, gdy Jacek Protasiewicz wygrał wybory na szefa partii w regionie i konsekwentnie realizował plan ubezwłasnowolnienia partii na korzyść prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Dolny Śląsk przestał być matecznikiem Platformy Obywatelskiej. Dzisiejsza decyzja Zarządu Krajowego stwarza realną szansę na odbudowanie struktur partii w regionie i odzyskanie zaufania wyborców.

Często słyszę, że Platforma Obywatelska nie powinna zajmować się sama sobą, a przewodniczący Grzegorz Schetyna powinien naśladować Ryszarda Petru. Takie myślenie, to droga donikąd. PO musi oczyścić się wewnętrznie, a ten proces musi być bolesny. Tylko nowa PO będzie w stanie przygotować dobry program i wygrywać wybory – najpierw samorządowe, a potem kolejne.

Komentarze