Przejdź do głównej zawartości

Premier Szydło krzykiem zagłusza kompleksy

Dziś rano w Sejmie zajmowano się wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności dla szefa MON Antoniego Macierewicza. Ministra broniła sama premier Beata Szydło. Premier z sejmowej mównicy wychwalała Macierewicza tak bardzo, że niemal oderwała się od ziemi. Bez grymasu żenady utożsamiała szefa MON z całym państwem polskim.

Dla opozycji pani premier nie miała ani jednego dobrego słowa. Zamiast tego opowiadała bzdury w stylu tej, że Macierewicz zrobił dla polskiej armii więcej dobrego przez osiem miesięcy niż koalicja PO-PSL przez osiem lat. Zarzucała zdradę krytykom Antoniego Macierewicza i kreowała obraz narażania Polski na niebezpieczeństwo przez opozycję i troski o to bezpieczeństwo ze strony rządu, a zwłaszcza szefa MON.

Premier Szydło nie odmówiła sobie także zakpienia z rozumu i zdrowego rozsądku ludzi, którzy słuchali jej wystąpienia, gdy krzycząc zaczęła kłamać, że Macierewicz zawsze posługiwał się prawdą i zawsze do prawdy dążył. Szydło przemilczała jednocześnie miliony złotych, które podatnicy zapłacili pomówionym przez Macierewicza w raporcie z likwidacji WSI. Przemilczała także twierdzenia Macierewicza, że trzy osoby przeżyły katastrofę Tu-154M w Smoleńsku, a na pokładzie doszło do wybuchu.

Beata Szydło nie pierwszy raz przemawiając z sejmowej mównicy jako premier polskiego rządu, robi to w sposób urągający powadze naszego kraju, pozbawiony szacunku i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Krzycząc i kłamiąc oraz oskarżając opozycję o wszystko, co najgorsze, próbuje zagłuszyć kompleksy osoby, która jest w tym rządzie tylko marionetką 
i przykryć merytoryczne argumenty za odwołaniem Macierewicza.

Ponury to był spektakl - nie pierwszy i na pewno nie ostatni.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…