Przejdź do głównej zawartości

Pan Zbyszek chce zastraszyć sędziów

Ręcznie sterowana przez ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro prokuratura na podstawie donosów postanowiła wszcząć śledztwo w sprawie prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem śledczych prof. Andrzej Rzepliński mógł popełnić przestępstwo polegające na przestrzeganiu konstytucji. Brzmi absurdalnie, ale to dzieje się naprawdę.

Wszczęcie prokuratorskiego śledztwa jest kolejnym etapem próby zaszczucia prezesa TK. Pokorne wobec PiS-u media od dawna zdają się śledzić Rzeplińskiego i chyba nawet robią mu zdjęcia z ukrycia – przynajmniej tak to wygląda. To jednak nie tylko o prezesa TK i sędziów TK chodzi. Obecna władza nie akceptuje żadnej publicznej instytucji, która jest niezależna od zachcianek Jarosława Kaczyńskiego. Chcą zastraszyć sędziów Trybunału Konstytucyjnego, ale też sędziów sądów powszechnych. Prokuraturę już mają więc jeśli uda im się złamać sędziów, to droga do pokazowych procesów polityków opozycji będzie otwarta.

Nie ma możliwości, by to partie opozycyjne skutecznie zablokowały te zamiary, bo są w mniejszości. Może to jednak zrobić środowisko sędziowskie i miejmy nadzieję, że będzie potrafiło odpowiednio zorganizować się i być maksymalnie zjednoczone.

Minister i prokurator Ziobro przy okazji raczył był stwierdzić, że prof. Rzeplińskiemu brakuje pokory. To bezczelność i podłość. Pan Zbyszek tym samym po raz kolejny pokazał, że jest człowiekiem bez honoru i zdolnym do wszystkiego.

Komentarze

  1. No i co z tego! Słabo wygląda sytuacja opozycji(PO), jeżeli głównie sytuacja z trybunałem służy do walki polit. i nabijania sobie poparcia. PO przegrała przez to,że zamiast zajmować się problemami ludzi,rozwiązywać je,by rzeczywiście żyło się lepiej,to woleli budować autostrady i orliki,i mówić że Polska przeszła najlepiej przez kryzys.Może i przeszła,ale zwykły Kowalski tego rozwoju Polski nie odczuł.Dlatego PLATFORMA PRZEGRAŁA! i tym PO powinna się zajmować,a ludzi coraz mniej obchodzi Trybunał, nawet to widać na manifestacjach KOD.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…