Przejdź do głównej zawartości

Macierewicz wierzy trollom - ojczyzna nasza znalazła się nad przepaścią

Jeśli ktoś miał wątpliwości (ja ich nie miałem) czy wniosek Platformy Obywatelskiej o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. przetargów na śmigłowce jest dobrym pomysłem, to po wczorajszej kompromitacji szefa MON Antoniego Macierewicza powinien wiedzieć, że to świetny pomysł.

Co zrobił Macierewicz? Publicznie, przemawiając z sejmowej mównicy powołał się na zmyśloną „informację” rosyjskiego trolla, który twierdził, że okręty mistral zostały przez Francję sprzedane Egiptowi, a następnie Egipt sprzedał je Rosji i to za jednego dolara.

Jest to niewyobrażalny wstyd dla Polski, że minister obrony ważnego państwa NATO wygaduje bzdury i to z sejmowej mównicy. Po czymś takim, można uznać, że bezpieczeństwo militarne naszego kraju jest de facto równie fikcyjne, co twierdzenia Macierewicza.

Wydaje się, że Władimir Putin, którego Antoni Macierewicz i jego środowisko polityczne nienawidzą i panicznie się go boją, może otworzyć szampana i z uśmiechem na ustach powiedzieć o polskim ministrze obrony: „Nasz człowiek w Warszawie”. Macierewicz bowiem zupełnie za darmo wyręcza całą siatkę rosyjskich szpiegów i sabotażystów.

Insynuacji Macierewicza nie skomentował prezes PiS Jarosław Kaczyński, prowadząca obrady rządu Beata Szydło ani zwierzchnik sił zbrojnych blokujący etat prezydenta RP Andrzej Duda. Kaczyński jest w pułapce Macierewicza ws. katastrofy smoleńskiej, a Beata i Andrzej boją się Antoniego, ponieważ jego wpływ na PiS i samego prezesa partii jest ogromny. Twardy elektorat natomiast otacza szefa MON nieskrywanym uwielbieniem.

„Ojczyzna nasza znalazła się nad przepaścią” - jak powiedział ktoś ważny w czasach słusznie minionych.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…