Przejdź do głównej zawartości

Świetny Grzegorz Schetyna na konwencji PO w Gdańsku

Dziś w Gdańsku największa partia opozycyjna podsumowała pierwszy etap pracy nad nowym programem dla ludzi i kraju. Gościem honorowym Platformy Obywatelskiej był były prezydent Lech Wałęsa, który miał bardzo dobre wystąpienie otwierające obrady.

Następnie przemówienie wygłosił przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna i muszę przyznać, że jestem zachwycony. Przemówienie było rzeczowe i energetyczne, a sam Grzegorz Schetyna, który na konwencji pojawił się z żoną Kaliną był rozluźniony, w dobrym humorze, pewny siebie i wiedzący, czego chce.

Przewodniczący PO w swoim wystąpieniu zapowiedział m.in. likwidację IPN (przeniesienie pionu edukacyjnego do Polskiej Akademii Nauk), likwidację CBA (walką z korupcją ma się zajmować Centralne Biuro Śledcze oraz zmiany w dzieleniu wpływów z podatków tak, by więcej pieniędzy trafiało do budżetów samorządów. To szczególnie ważne, ponieważ samorząd jest i zawsze był oczkiem w głowie Grzegorza Schetyny, a sama Platforma Obywatelska zawsze była w samorządzie bardzo silna. Podkreślić należy także zapowiedź powrotu Polski do centrum decyzyjnego Unii Europejskiej, gdy Platforma Obywatelska wygra wybory. Ważna deklaracja dotyczyła także kwestii dziś bardzo aktualnej – PO jest za utrzymaniem obecnego prawa dotyczącego aborcji. PO nie chce ideologicznej wojny w tym obszarze. Grzegorz Schetyna jasno zapowiedział także przywrócenie państwa prawa, które dziś tak ostentacyjnie niszczy PiS. W przemówieniu lidera PO nie zabrakło dostrzeżenia tego, jak ważne jest inwestowanie w młode pokolenie.

To symboliczny początek długiej i trudnej drogi do wyborczego zwycięstwa. Przez ostatnie miesiące Grzegorz Schetyna robił porządek w strukturach partii, a założenia programowe były pisane na konwencjach regionalnych. Dziś rozpoczyna się drugi etap – spotkania z wyborcami w miejscach ich zamieszkania i konsultacje z nimi, by finalnie program PO odpowiadał ich oczekiwaniom.

Cechą charakterystyczną Grzegorza Schetyny jest to, że on nie udaje kogoś kim nie jest i nie posługuje się kłamstwem. On wie, że kłamstwo się nie opłaca, a siła tkwi w byciu autentycznym. Wie, że wybory wygra ten, kto potrafi ciężko i cierpliwie pracować w terenie, a nie ten, kto łazi od jednych mediów do drugich i wygłasza gładkie formułki, z których kompletnie nic nie wynika. Wiedza, doświadczenie, wiarygodność, odpowiedzialność i pracowitość są atutami Grzegorza Schetyny i jego partii. Mocną stroną są także pieniądze niezbędne do przeprowadzenia solidnej i skutecznej kampanii wyborczej – Grzegorz Schetyna potrafi robić przelewy, a PKW nigdy nie miała zastrzeżeń do sprawozdań finansowych Platformy.
Wierzę w Grzegorza Schetynę i dlatego wierzę w Platformę Obywatelską.

Komentarze

 1. Z tej konwencji zapamiętane zostaną tylko:Przeprosiny Schetyny,Lech Wałęsa,Likwidacja IPN i CBA,trochę straszenia PiSem...i nic. A FaktyTVN przedstawiły konwencje PO jako dość smutne wydarzenie,a na sam koniec materiału w Faktach, Petru wyśmiał prop.likw.CBA i IPN przez PO i wpisywanie kompromisu aborcyjnego do konstytucji i skwitował,że nie wystarczy być tylko antypisem(PO),ale mieć jeszcze dobry i nowoczesny program dla Polski(sugerując że PO go nie ma).Więc w mediach raczej słabo ta konwencja została przedstawiona.A TVN już chyba całkowicie wycofał się z promowania PO,stawiając na .N

  OdpowiedzUsuń
 2. Hhhmm...świetny? Kwestia dyskusyjna.Zresztą to nie jest aż tak ważne.Sytuacja jest tego typu,że to PiS rozdaje w tym momencie karty i to tak naprawdę od nich zależy jak to wszystko dalej się potoczy.Bo jeżeli pójdzie po ich myśli,spełnią swoje obietnice i do 500+,dołożą jeszcze Mieszkanie+,obniżą wiek emerytalny i jeszcze budżet im się domknie. To chyba będzie pozamiatane i to na dobre kilka,jak nie na kilkanaście lat.Tak naprawdę cała opozycja jest w trudnej sytuacji,bo PiS zrobił w tamtej kampanii szach-mat i zgarnął wszystko.Ale uważam że G.Schetyna powinien i musi odbudowywać PO,tworzyć podwaliny.

  OdpowiedzUsuń
 3. PANIE ADRIANIE A WIDZIAŁ PAN OSTATNI SONDAŻ? Platformie znowu poparcie spadło,a to wszystko związane jest z ostatnim odejściem z partii S.Niesiołowskiego.No bo wyborca myśli sobie że nie za ciekawie się dzieje w partii jeżeli odchodzi z niej wieloletni członek.A TO WSZYSTKO PPRZEZ TO ŻE SCHETYNA WCZEŚCIEJ WYRZUCIŁ NIE WIADOMO PO CO TAMTYCH TRZECH POSŁÓW.Zupełnie nie potrzebnie,bo jak by ich zostawił to oni by siedzieli cicho i byłby spokój.Ale nie Schetyna musiał unieść się swoimi animozjami i ich wyrzucić bo takie miał widzimisię.SZEF PARTII POWINIEN BYĆ PONAD TO.UWAŻAM ŻE TO BYŁ WIELKI BŁAD,NIE DLATEGO ŻE ONI BYLI JACYŚ WYBITNI,ALE DLATEGO ŻE WŁAŚNIE POWSTAŁO POCZUCIE ROZŁAMU W PARTII I TAMCI POSŁOWIE BĘDĄ CO CHWILA TERAZ DOGRYZAĆ PLATFORMIE. TO WINA SCHETYNY.GDYBY NIE JEGO PRYWATNE ANIMOZJE,TO JESTEM PEWIEN ŻE PLATFORMA BYŁABY W INNYM MIEJSCU I MIAŁA GRUBO PONAD 20%,A TAK TO WIDZI PAN,ODSZEDŁ NIESIOŁOWSKI I SPADŁO ZNOWU DO 13%.PAN TEGO NIE WIDZI??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie siedzieli cicho. Rozwalali partię od środka i myśleli, że będą bezkarni. Odejście Niesiołowskiego nie zaszkodzi PO. Wszyscy czterej i przed i po wyrzuceniu / odejściu pokazali, że dobrze się stało. Sondaże są raz dobre raz złe - IBRIS nie jest wiarygodną sondażownią, bo nie zgodził się na zewnętrzny audyt rzetelności badań. Z kolei szefowa CBOS już w 2010 lub 2011 publicznie przyznała, że fałszuje sondaże.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…