Przejdź do głównej zawartości

Polska PiS jak tupolew w drodze do Smoleńska

Jeszcze niedawno byliśmy przykładem dla świata, jak można z sukcesem zrzucić obciążenia komunizmu i rozwijać się. Polska miała także bardzo silną pozycję w ramach UE – może nawet silniejszą niż mieć powinna, bo rządy PO-PSL potrafiły budować sensowne porozumienia i krok po kroku rozpychać się łokciami.

Dziś polski rząd i prezydent ignorują zasady państwa prawnego i zastraszają tych, którzy nie są po stronie PiS, a na świat obrażają się i myślą, że szkodzą komuś poza samą Polską. Tak, jak piloci prezydenckiego samolotu podczas feralnej podróży do Smoleńska 10 kwietnia 2010 r. ignorowali wszelkie zasady bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, jak to się skończyło.

Rozmontowany system kontroli konstytucyjności uchwalanych ustaw, Centralne Biuro Antykorupcyjne szukające haków na opozycję w urzędach marszałkowskich na wybory samorządowe w 2018, gwałtownie zwalniająca gospodarka i marginalizowanie znaczenia Polski w polityce międzynarodowej, a zwłaszcza w polityce w ramach Unii Europejskiej. To tylko niektóre przykłady zwijania się naszego kraju – pełna lista jest znacznie dłuższa.

Komentarze

  1. A ty co?! PiS przynajmniej działa i pokazuje że się da.A nie jak PO "nic się nie da, budżet się zawali" i takie tam pierdoły.Schetyna niby miał wyciągnąć wnioski,a robi i gada to samo .Ciągle tylko"Nie można,nie da się,nie stać nas" MY już nie chcemy władzy która nic nie może. A WŁAŚNIE ŻE SIĘ DA I MOŻNA WSZYSTKO,BO JESTEŚMY DUŻYM I SILNYM KRAJEM,W CENTRUM EUROPY WSCH i możemy DUUUŻO,i PiS to pokazuje i z Polską się będą tera liczyć.A co ta śmieszna opozycja z tym KODem wyrabia,to ludzkie pojęcie przechodzi.Namawiają ludzi do głupot.A ten KOD jest tak śmieszny,sztuczny że szkoda gadać.Sami członkowie PO, .N i ich rodziny, znajomi.Szarzy ludzie to nie wiedzą w ogłóle o co im biega. TO JEST CYRK JAKIŚ,a Kijowski to porażka.Kolorowy facecik z rękawiczką. CO TO MA BYĆ?!

    OdpowiedzUsuń
  2. Hahahahaha, nie ściemniaj.Otóż żyjemy w państwie prawa.To pseudo opozycja,wymyśla ciągle te bzdury o złym Pisie.Nie mają nic sami do zaproponowania. To wymyślili sobie że przez te swoje manifestacje dojdą znów do władzy.Poza tym to wina Platformy że przegrała,bo przegrała na własne życzenie. Zadarła z ludźmi,a jak zadrzesz z ludźmi,no to koniec.Końcówka rządów PO,to było politykowanie jak u Palikota,czyli zero realnej polityki,a szukanie tematów zastępczych jak in.vitro,i inne takie bzdury,które ludzi nie interesują.Zresztą teraz cała opozycja razem z Kodem również szuka tematów zastępczych tak jak ta "walka o demokrację w Polsce" i większość Polaków tym się nie interesuje. PO to była władza która kompletnie odsunęła się od zwykłego człowieka,woleli kolacje z Kulczykiem,niż realnie rozwiązywać problemy Polaków i zapłaciła za to cenę i taka jest prawda.OTWÓRZ OCZY!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…