Przejdź do głównej zawartości

Grzegorz Schetyna o samorządy będzie walczył jak lew

Dziś odbyła się Rada Krajowa PO, której tematem przewodnim był szykowany przez rządzące Prawo i Sprawiedliwość zamach na polskie samorządy poprzez jawnie sprzeczną z prawem zmianę samorządowej ordynacji wyborczej, gdzie prawo ma działać wstecz. PiS od wielu lat nie potrafi wygrać z PO wyborów samorządowych na zasadzie poszanowania reguł więc postanowiło grzebać w ordynacji. To żałosne, ale przecież typowe dla tej partii.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna wygłosił bardzo dobre przemówienie. Pokazujące determinację jego samego i całej PO w walce o niezależność polskiego samorządu. Platforma wyrosła z samorządu, ludzie tej partii odnosili na tym szczeblu wielkie sukcesy wyborcze i skutecznie zarządzali swoimi obszarami działania. Grzegorz Schetyna przez lata właśnie w oparciu o samorząd (głównie dolnośląski, ale nie tylko) budował swoją polityczną siłę. Gdy mówi o sprawach samorządowych, to wręcz słychać, że czuje się w tym obszarze jak ryba w wodzie, że to go fascynuje i że samorząd bardzo dobrze rozumie.


Link do przemówienia Przewodniczącego Grzegorza Schetyny dzięki uprzejmości Piotra Borysa – Dyrektora Biura Krajowego PO, którego miałem przyjemność poznać osobiście.

Dzisiejsza Rada Krajowa PO była ważna z jeszcze jednego powodu. Platforma Obywatelska jest dziś jedyną realną alternatywą dla Polski po czterech latach rządów PiS. Chyba już nikt nie wierzy w to, że Komitet Obrony Demokracji może być jakimś punktem odniesienia, płaszczyzną budowy bloku wyborczego. Nowoczesna natomiast pogrąża się coraz bardziej w obyczajowych ekscesach Ryszarda Petru, których końca nie widać, a sondaże, które jeszcze niedawno tak uwielbiał Petru, dziś pokazują katastrofę jego partii. Przypieczętowaniem dramatu mogłoby być poparcie dla Ryszarda Petru wyrażone przez Kazimierza Marcinkiewicza, który swego czasu też na oczach całej Polski zdradzał żonę z asystentką.

***
Być może zauważyliście, że w styczniu zmieniłem opcję komentowania tekstów i mogą to robić tylko zalogowani użytkownicy, a nie jak wcześniej – wszyscy. Zmusił mnie do tego pewien anonimowy troll, który pod każdym tekstem pisał obraźliwe i kłamliwe komentarze na temat Grzegorza Schetyny – często nawet bez czytania tekstu, który komentował.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…