Przejdź do głównej zawartości

Kolejny sondaż potwierdza ogromną przewagę Platformy nad Nowoczesną

Po ostatnim sondażu pokazującym niewielki dystans PO do PiS i ogromną przewagę Platformy nad Nowoczesną, który opublikowano w niedzielę, politycy partii Ryszarda Petru dostali spazmów i przepuścili zmasowany atak na przewodniczącego PO Grzegorza Schetynę. Zostali za to powszechnie skrytykowani.


Sondaż ujawniony dziś potwierdza ogromny dystans Platformy Obywatelskiej nad Nowoczesną i niewielki dystans partii Grzegorza Schetyny do partii Jarosława Kaczyńskiego. Dzisiejszy sondaż jest jednak nawet bardziej wiarygodny niż ten z niedzieli, ponieważ IBRIS jest zdecydowanie mniej wiarygodnym ośrodkiem badawczym niż IPSOS.

Skoro po niedzielnym sondażu posłowie Nowoczesnej dostali szału i wpadli w panikę, to aż strach pomyśleć, jak zachowają się dziś. Pewnie szukają i będą szukać haków na Grzegorza Schetynę. Nie znajdą. Jestem tego pewny, ponieważ wiem, że Donald Tusk swego czasu też szukał haków na Grzegorza Schetynę i nic nie znalazł.

Grzegorz Schetyna ma powody do radości. Ciężka praca jego samego oraz jego drużyny przynosi pozytywne efekty, a przecież to dopiero początek drogi. Mam prawo przypuszczać, że będzie jeszcze lepiej.

Co dalej z Ryszardem Petru i Nowoczesną? Szczerze mówiąc, nie obchodzi mnie to ani trochę. Im szybciej państwo Petru, Lubnauer, Stasiński, Scheuring-Wielgus, Gryglas i Rabiej znikną z polityki, tym lepiej dla nas wszystkich.

Komentarze