Przejdź do głównej zawartości

Kolejny sondaż potwierdza ogromną przewagę Platformy nad Nowoczesną

Po ostatnim sondażu pokazującym niewielki dystans PO do PiS i ogromną przewagę Platformy nad Nowoczesną, który opublikowano w niedzielę, politycy partii Ryszarda Petru dostali spazmów i przepuścili zmasowany atak na przewodniczącego PO Grzegorza Schetynę. Zostali za to powszechnie skrytykowani.


Sondaż ujawniony dziś potwierdza ogromny dystans Platformy Obywatelskiej nad Nowoczesną i niewielki dystans partii Grzegorza Schetyny do partii Jarosława Kaczyńskiego. Dzisiejszy sondaż jest jednak nawet bardziej wiarygodny niż ten z niedzieli, ponieważ IBRIS jest zdecydowanie mniej wiarygodnym ośrodkiem badawczym niż IPSOS.

Skoro po niedzielnym sondażu posłowie Nowoczesnej dostali szału i wpadli w panikę, to aż strach pomyśleć, jak zachowają się dziś. Pewnie szukają i będą szukać haków na Grzegorza Schetynę. Nie znajdą. Jestem tego pewny, ponieważ wiem, że Donald Tusk swego czasu też szukał haków na Grzegorza Schetynę i nic nie znalazł.

Grzegorz Schetyna ma powody do radości. Ciężka praca jego samego oraz jego drużyny przynosi pozytywne efekty, a przecież to dopiero początek drogi. Mam prawo przypuszczać, że będzie jeszcze lepiej.

Co dalej z Ryszardem Petru i Nowoczesną? Szczerze mówiąc, nie obchodzi mnie to ani trochę. Im szybciej państwo Petru, Lubnauer, Stasiński, Scheuring-Wielgus, Gryglas i Rabiej znikną z polityki, tym lepiej dla nas wszystkich.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…