Przejdź do głównej zawartości

PiS działa na szkodę interesów Polski

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości oficjalnie sprzeciwił się popieraniu kandydatury Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej. MSZ oficjalnie zgłosiło zaś Kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego na to stanowisko. Widzimy zatem, że polityka zagraniczna PiS składa się z gigantycznego ego jednego człowieka oraz równie wielkich kompleksów drugiego człowieka.

Jacek Saryusz-Wolski nie ma żadnych szans na zostanie przewodniczącym Rady Europejskiej. Funkcję tę sprawować może bowiem tylko osoba, która była lub jest prezydentem albo premierem kraju członkowskiego Unii Europejskiej.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz sam ich kandydat na szefa RE mają całkowitą świadomość kuriozalności swojej gry przeciwko Tuskowi oraz tego, że nikt poza nimi nie poprze ich kandydata. Rząd PiS ma bowiem w UE tak bardzo zszarganą opinię, że kandydat tej partii nie mógłby zostać nawet szefem personelu sprzątającego toalety w budynku Rady Europejskiej. Po co więc jest ta gra? Po to, żeby uszczęśliwić Jarosława Kaczyńskiego i choć odrobinę ukoić jego kompleksy.

Przewodniczącym Rady Europejskiej przez kolejne 2,5 roku będzie albo Donald Tusk, albo inny polityk – nie Polak i nie osoba, która rozumie punkt widzenia Środkowo-Wschodniej Europy. Szanse Tuska są ogromne, bo na ten moment tylko on i Saryusz-Wolski są kandydatami. Decyzja zapadnie na dwudniowym szczycie Rady w dniach 9-10 marca.

Bycie kandydatem najbardziej antyeuropejskiego rządu to plama, której Jacek Saryusz-Wolski już nigdy z siebie nie zmyje. Torpedowanie kandydatury Tuska przez rząd PiS jest zaś zdradą polskiej racji stanu. W przyszłości warto rozważyć delegalizację tej partii.

P.s. Nie lubię Donalda Tuska.

AKTUALIZACJA:
Zarząd Krajowy PO na wniosek przewodniczącego Grzegorza Schetyny wykluczył Jacka Saryusz-Wolskiego z PO i EPL.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…