Przejdź do głównej zawartości

Nowoczesna się sypie – czworo posłów przeszło do Klubu Platformy

Joanna Augustynowska, Michał Stasiński, Grzegorz Furgo i Marta Golbik zrezygnowali z członkostwa w partii Ryszarda Petru i przeszli do Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej – poinformował szef KP PO Sławomir Neumann.

Nie jestem zadowolony z tego, że Grzegorz Schetyna wyraził zgodę na te transfery, ponieważ uważam, że długoterminowych korzyści może to Platformie nie przynieść, ale ufam, że przewodniczący PO wie, co robi – to wybitny polityk.

Krótkoterminowa korzyść dla PO jest taka, że opinia publiczna dostała sygnał, iż Nowoczesna się sypie. Odejście czterech posłów to w tym przypadku aż -10% całego Klubu tej jakże tekturowej partyjki. Ciekaw jestem, jakie samopoczucie mają dziś posłowie Michał Jaros i Marek Sowa, którzy kilka miesięcy temu odeszli z Platformy i przeszli do Nowoczesnej. Czy już zrozumieli, że nie mają politycznej przyszłości? Należało im się.

Nowych posłów PO trzeba pilnować jak dzieci i patrzeć im na ręce. Wszyscy przeciwnicy Grzegorza Schetyny dostają kolejny sygnał, że przewodniczący PO nie potrzebuje KOD-u, N czy dziwacznej koalicji WRD lub lewicy. To Platforma Obywatelska jest jedyną alternatywą wobec PiS w najbliższych wyborach samorządowych oraz parlamentarnych.

Można postawić tezę, że do końca kadencji Sejmu w Nowoczesnej zostaną tylko Ryszard Petru, Marek Sowa, Michał Jaros, Joanna Schmidt, Katarzyna Lubnauer i Joanna Scheuring-Wielgus, ponieważ ci posłowie nie są w Platformie Obywatelskiej mile widziani.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…