Przejdź do głównej zawartości

Alicja Chybicka kandydatką PO na prezydenta Wrocławia. Kandydata Nowoczesnej wybierze Dutkiewicz

Lekarz i senator Alicja Chybicka już oficjalnie została kandydatką Platformy Obywatelskiej w przyszłorocznych wyborach samorządowych na urząd prezydenta Wrocławia. Jest pierwszym oficjalnym kandydatem na to stanowisko. Na długo przed oficjalnymi decyzjami PO, kandydatura prof. Chybickiej cieszyła się bardzo dużym poparciem wśród mieszkańców – z wynikiem 32% poparcia w sondażu zostawiła daleko w tyle wszystkich potencjalnych kontrkandydatów. Dla porównania, w tym samym sondażu potencjalny kandydat Nowoczesnej Michał Jaros uzyskał zaledwie 8% poparcia.

Oficjalne zgłoszenie kandydatury Alicji Chybickiej już teraz, oznacza, że wrocławska oraz dolnośląska Platforma Obywatelska zostały już odpowiednio oczyszczone z ludzi niegodnych zaufania, którymi otaczał się Jacek Protasiewicz, uporządkowana i wzmocniona ludźmi, którzy nie będą rozwalać jej od środka, a przede wszystkim takimi, którzy chcą ciężko pracować na sukces partii.Platforma Obywatelska chce, aby Alicja Chybicka była kandydatem jak najbardziej wykraczającym poza samą partię. Przewodniczący wrocławskiej i komisarz dolnośląskiej PO Jarosław Duda buduje dobre relacje z miejskimi aktywistami, a zaplanowane szerokie konsultacje programowe z mieszkańcami pokazują, że jak się Grzegorz Schetyna za coś bierze, nie ma lipy.

Nie spodziewajcie się, że Alicję Chybicką poprze obecny prezydent Rafał Dutkiewicz. On nigdy nie uzna wyższości Grzegorza Schetyny i Jarosława Dudy. Dutkiewicz uznaje tylko wasalizm wobec siebie, a na to ze strony Platformy Obywatelskiej liczyć nie może.

Wasalem Dutkiewicza jest Nowoczesna. Ryszard Petru bez mrugnięcia okiem wykonuje polecenia prezydenta miasta. To Dutkiewicz wybierze kandydata Nowoczesnej, a Petru się pod tym podpisze, ponieważ jest za słaby, aby się przeciwstawić. Podobnie jest zresztą w Warszawie – tam kandydata Nowoczesnej na prezydenta wybrali ludzie Pawła Piskorskiego.

Komentarze

  1. Fajnie . Wogóle PO jest COOL partią! Ale lepiej nie ryzykować i nie głosować na nich. Bo po wyborach znów NAS w bambuko zrobią. Zabiorą 500+ podniosą wiek emerytalny znów do 70 siątki. Już ja ich kurna znam. Oni są do tego zdolni. Chyba by mi ręka zadrżała na wyborach jak miałbym na nich zagłosować. Niech już lepiej pisiory rządzą. Są jacy są ale.... Lepiej chyba na wyborach zostać w chacie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jesteś debilem. Jak zaczniecie głodem przymierać na emeryturach, to sami będzie prosić o wyższy wiek emerytalny.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…