Przejdź do głównej zawartości

Alicja Chybicka kandydatką PO na prezydenta Wrocławia. Kandydata Nowoczesnej wybierze Dutkiewicz

Lekarz i senator Alicja Chybicka już oficjalnie została kandydatką Platformy Obywatelskiej w przyszłorocznych wyborach samorządowych na urząd prezydenta Wrocławia. Jest pierwszym oficjalnym kandydatem na to stanowisko. Na długo przed oficjalnymi decyzjami PO, kandydatura prof. Chybickiej cieszyła się bardzo dużym poparciem wśród mieszkańców – z wynikiem 32% poparcia w sondażu zostawiła daleko w tyle wszystkich potencjalnych kontrkandydatów. Dla porównania, w tym samym sondażu potencjalny kandydat Nowoczesnej Michał Jaros uzyskał zaledwie 8% poparcia.

Oficjalne zgłoszenie kandydatury Alicji Chybickiej już teraz, oznacza, że wrocławska oraz dolnośląska Platforma Obywatelska zostały już odpowiednio oczyszczone z ludzi niegodnych zaufania, którymi otaczał się Jacek Protasiewicz, uporządkowana i wzmocniona ludźmi, którzy nie będą rozwalać jej od środka, a przede wszystkim takimi, którzy chcą ciężko pracować na sukces partii.Platforma Obywatelska chce, aby Alicja Chybicka była kandydatem jak najbardziej wykraczającym poza samą partię. Przewodniczący wrocławskiej i komisarz dolnośląskiej PO Jarosław Duda buduje dobre relacje z miejskimi aktywistami, a zaplanowane szerokie konsultacje programowe z mieszkańcami pokazują, że jak się Grzegorz Schetyna za coś bierze, nie ma lipy.

Nie spodziewajcie się, że Alicję Chybicką poprze obecny prezydent Rafał Dutkiewicz. On nigdy nie uzna wyższości Grzegorza Schetyny i Jarosława Dudy. Dutkiewicz uznaje tylko wasalizm wobec siebie, a na to ze strony Platformy Obywatelskiej liczyć nie może.

Wasalem Dutkiewicza jest Nowoczesna. Ryszard Petru bez mrugnięcia okiem wykonuje polecenia prezydenta miasta. To Dutkiewicz wybierze kandydata Nowoczesnej, a Petru się pod tym podpisze, ponieważ jest za słaby, aby się przeciwstawić. Podobnie jest zresztą w Warszawie – tam kandydata Nowoczesnej na prezydenta wybrali ludzie Pawła Piskorskiego.

Komentarze

Anonimowy pisze…
Fajnie . Wogóle PO jest COOL partią! Ale lepiej nie ryzykować i nie głosować na nich. Bo po wyborach znów NAS w bambuko zrobią. Zabiorą 500+ podniosą wiek emerytalny znów do 70 siątki. Już ja ich kurna znam. Oni są do tego zdolni. Chyba by mi ręka zadrżała na wyborach jak miałbym na nich zagłosować. Niech już lepiej pisiory rządzą. Są jacy są ale.... Lepiej chyba na wyborach zostać w chacie
Jesteś debilem. Jak zaczniecie głodem przymierać na emeryturach, to sami będzie prosić o wyższy wiek emerytalny.