Przejdź do głównej zawartości

Polska wybrana na niestałego członka RB ONZ, czyli sukces starań rządów PO, których nie zniszczył nawet rząd PiS

Polska została dziś wybrana na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019. Zastąpi Ukrainę. Dzisiejsza decyzja nie dziwi, ponieważ nasz kraj był jedynym kandydatem z Europy Środkowo-Wschodniej. Ostatni raz w RB ONZ byliśmy 20 lat temu.

RB ONZ / fot. autor nieznany

Starania Polski zaczęto w 2009 roku, gdy szefem MSZ był nad Wisłą Radosław Sikorski. Swój wkład w dzisiejszy sukces rządu PiS miał także jego następca Grzegorz Schetyna, który przekonał Bułgarię do wycofania swojej kandydatury w zamian za poparcie naszego kraju dla bułgarskich kandydatów na inne stanowiska.

Rząd PiS trąbi dziś o wielkim sukcesie, ani słowem nie wspominając jednak o pracy poprzedników. Jeśli członkostwo Polski w RB ONZ jest sukcesem obecnych polskich władz, to polega on na tym, że szef MSZ Witold Waszczykowski nie zepsuł tego, co przygotowali mu Sikorski i Schetyna oraz na tym, że Polska nie miała konkurenta z naszego regionu.

Warto o tym pamiętać.

Komentarze

Anonimowy pisze…
Adrian masz tu mega felieton���������� O podejściu Platformy do wielu kwestii w ciągu 8 lat rządów. Chcesz przeczytaj nie chcesz wyrzuć .Mocna rzecz! ( http://www.se.pl/wiadomosci/opinie/miroslaw-skowron-amatorszczyzna-obywatelska_998260.html )
Anonimowy pisze…
Ja to dziwię się że nie opisał pan R.Petru i jego nowoczesną jak się pogrążyli tym przedstawiając ten "świetny" programem swej parii. Hahhahaha "wycofać 500+, wiek emeryt od 67 lat (szkoda że nie od razu 70 lat tak jak mówił ten jego mentor Balecrowicz. Dno kto na to zagłosuje. Neoliberalne dyrdymały dla śmietanki. Hehehhehe
Anonimowy pisze…
No tak tak, czyli to jest sukces PO a nie PiS, pod który Platforma stworzyła podwaliny, pewnie pod program 500 plus, to również Platforma stworzyła podwaliny,co? Pod mieszkanie plus również i pod wzrost PKB 4% i umacniający się złoty I pod to że Polska jest silnym państwem szanowanym w Europie i ma własne zdanie również?Tak dobrze zrozumiałeś. Bo to że jesteśmy w UE, wcale nie znaczy że nie mamy mieć własnego zdania i stanowiska w danej sprawie, z Polską będą się teraz liczyć! Kiedyś była zielona wyspa Tuska, a widziałeś może teraz taką mapę zamachów terrorystycznych w Europie, gdzie to teraz Polska jest ZIELONĄ WYSPĄ ,gdzie nie było ani jednego takiego incydentu. CZYJA TO ZASŁUGA? Przepraszam bardzo,co?. Teraz nagle to wszystko zasługa PO ,a nie PiS. Czy wam naprawdę tak trudno czasami przyznać rację PiSowi i musicie im odbierać im zasługi???
Owszem, to zasługa PO, bo jej szefowie MSZ mieli kontakty na Zachodzie i byli słuchani. Waszczykowskiego nikt słuchać nie chce. PiS wypłaca 500 zł, bo Platforma zostawiła finanse publiczne w dobrym stanie - między innymi ponad 9 mld zł z aukcji LTE, gdy ministrem był Andrzej Halicki. Platforma przez 8 lat zbudowała tysiące mieszkań w ramach programu MDM. Zamachy terrorystyczne prędzej czy później mogą zdarzyć się też w Polsce, bo taki jest świat. W tym, że ich jeszcze nie było nie ma zasługi rządu PiS, bo za bezpieczeństwo odpowiadają idioci Błaszczak i Zieliński, a nie fachowcy, jak gen. Adam Rapacki w MSWiA Grzegorza Schetyny.