Przejdź do głównej zawartości

Polska wybrana na niestałego członka RB ONZ, czyli sukces starań rządów PO, których nie zniszczył nawet rząd PiS

Polska została dziś wybrana na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019. Zastąpi Ukrainę. Dzisiejsza decyzja nie dziwi, ponieważ nasz kraj był jedynym kandydatem z Europy Środkowo-Wschodniej. Ostatni raz w RB ONZ byliśmy 20 lat temu.

RB ONZ / fot. autor nieznany

Starania Polski zaczęto w 2009 roku, gdy szefem MSZ był nad Wisłą Radosław Sikorski. Swój wkład w dzisiejszy sukces rządu PiS miał także jego następca Grzegorz Schetyna, który przekonał Bułgarię do wycofania swojej kandydatury w zamian za poparcie naszego kraju dla bułgarskich kandydatów na inne stanowiska.

Rząd PiS trąbi dziś o wielkim sukcesie, ani słowem nie wspominając jednak o pracy poprzedników. Jeśli członkostwo Polski w RB ONZ jest sukcesem obecnych polskich władz, to polega on na tym, że szef MSZ Witold Waszczykowski nie zepsuł tego, co przygotowali mu Sikorski i Schetyna oraz na tym, że Polska nie miała konkurenta z naszego regionu.

Warto o tym pamiętać.

Komentarze

 1. Adrian masz tu mega felieton���������� O podejściu Platformy do wielu kwestii w ciągu 8 lat rządów. Chcesz przeczytaj nie chcesz wyrzuć .Mocna rzecz! ( http://www.se.pl/wiadomosci/opinie/miroslaw-skowron-amatorszczyzna-obywatelska_998260.html )

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja to dziwię się że nie opisał pan R.Petru i jego nowoczesną jak się pogrążyli tym przedstawiając ten "świetny" programem swej parii. Hahhahaha "wycofać 500+, wiek emeryt od 67 lat (szkoda że nie od razu 70 lat tak jak mówił ten jego mentor Balecrowicz. Dno kto na to zagłosuje. Neoliberalne dyrdymały dla śmietanki. Hehehhehe

  OdpowiedzUsuń
 3. No tak tak, czyli to jest sukces PO a nie PiS, pod który Platforma stworzyła podwaliny, pewnie pod program 500 plus, to również Platforma stworzyła podwaliny,co? Pod mieszkanie plus również i pod wzrost PKB 4% i umacniający się złoty I pod to że Polska jest silnym państwem szanowanym w Europie i ma własne zdanie również?Tak dobrze zrozumiałeś. Bo to że jesteśmy w UE, wcale nie znaczy że nie mamy mieć własnego zdania i stanowiska w danej sprawie, z Polską będą się teraz liczyć! Kiedyś była zielona wyspa Tuska, a widziałeś może teraz taką mapę zamachów terrorystycznych w Europie, gdzie to teraz Polska jest ZIELONĄ WYSPĄ ,gdzie nie było ani jednego takiego incydentu. CZYJA TO ZASŁUGA? Przepraszam bardzo,co?. Teraz nagle to wszystko zasługa PO ,a nie PiS. Czy wam naprawdę tak trudno czasami przyznać rację PiSowi i musicie im odbierać im zasługi???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem, to zasługa PO, bo jej szefowie MSZ mieli kontakty na Zachodzie i byli słuchani. Waszczykowskiego nikt słuchać nie chce. PiS wypłaca 500 zł, bo Platforma zostawiła finanse publiczne w dobrym stanie - między innymi ponad 9 mld zł z aukcji LTE, gdy ministrem był Andrzej Halicki. Platforma przez 8 lat zbudowała tysiące mieszkań w ramach programu MDM. Zamachy terrorystyczne prędzej czy później mogą zdarzyć się też w Polsce, bo taki jest świat. W tym, że ich jeszcze nie było nie ma zasługi rządu PiS, bo za bezpieczeństwo odpowiadają idioci Błaszczak i Zieliński, a nie fachowcy, jak gen. Adam Rapacki w MSWiA Grzegorza Schetyny.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…