Przejdź do głównej zawartości

Tylko Platforma może pokonać PiS w wyborach samorządowych. Nowoczesna się nie liczy

Z badań preferencji wyborczych na poziomie sejmików województw przeprowadzonych przez Marcina Palade wynika, że tylko Platforma Obywatelska może pokonać partię Jarosława Kaczyńskiego. Nowoczesna Ryszarda Petru kompletnie nie liczy się w walce o samorządy.
Autor: Marcin Palade

Komentarze

  1. Nie tylko w samorządowych ale i w parlamentarnych też. PO ma dużo większy potencjał i możliwości niż .N . Platforma jest partią bardziej prospołeczną,otwartą. Natomiast .Nowoczesna to partia marginalna, przy której według mnie zostaną tylko wyborcy młodzi,dobrze sytuowani, typowo wielkomiejska partia. Ale nie wiadomo czy Platforma odrobi straty do PiS, i to nie jest kwestia czy zabiera jej wyborów .N czy Kukiz.Za Platformą ciągną i będą się ciągnęły takie sprawy jak Smoleńsk i całe te ostatnie zamieszania z tymi pomyłkami, afera reprywatyzacyjna w Warszawie, itd. Nie wykluczone że bliżej wyborów pojawią się jeszcze jakieś taśmy od Sowy. Wielu wyborców PO straciła i może tracić przez te sprawy.Po prostu niektórzy ludzie powiedzieli dość, tego już zbyt wiele.

    OdpowiedzUsuń
  2. Weź przestań z tą .Nowoczesną i Petru. Nie rozumiem tego ich "fenomenu" Zero wartości,zero pomysłu.Sztucznie pompowana i lansowana przez TVN. Jak w TVN uważają że taki twór jak nowoczesna ma jakąkolwiek szansę wygrać z Pis to im gratuluję. Wywiadów z Petru nawet nie da się oglądać,zero wiedzy polit.,zero charyzmy,ale widać że ta partia ma parasol w TVN. Złego słowa na nich nie powiedzą. Jak oglądam TVN to da się wyczuć tę ich słabość do tej pseudopartii. Teraz też ich zaczynają znów lansować. Ostatnio jak pokazywali nowy sondaż,to ogłosili że .Nowoczesna odrabia.Hahhahaha Koń by się uśmiał. Wiem jedno Petru nie będzie nigdy premierem.Nigdy nie uwierzę że ta patria miała ponad 20% to njest nierealne. Góra z 7% lub 8% i więcej mieć nie będzie.Ta partia nie ma NIC DO ZAOFEROWANIA POLAKOM,ZERO!!!! o telenoweli Petru-Schmidt nie wspomnę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…