Przejdź do głównej zawartości

Tylko Platforma może pokonać PiS w wyborach samorządowych. Nowoczesna się nie liczy

Z badań preferencji wyborczych na poziomie sejmików województw przeprowadzonych przez Marcina Palade wynika, że tylko Platforma Obywatelska może pokonać partię Jarosława Kaczyńskiego. Nowoczesna Ryszarda Petru kompletnie nie liczy się w walce o samorządy.
Autor: Marcin Palade

Komentarze

  1. Nie tylko w samorządowych ale i w parlamentarnych też. PO ma dużo większy potencjał i możliwości niż .N . Platforma jest partią bardziej prospołeczną,otwartą. Natomiast .Nowoczesna to partia marginalna, przy której według mnie zostaną tylko wyborcy młodzi,dobrze sytuowani, typowo wielkomiejska partia. Ale nie wiadomo czy Platforma odrobi straty do PiS, i to nie jest kwestia czy zabiera jej wyborów .N czy Kukiz.Za Platformą ciągną i będą się ciągnęły takie sprawy jak Smoleńsk i całe te ostatnie zamieszania z tymi pomyłkami, afera reprywatyzacyjna w Warszawie, itd. Nie wykluczone że bliżej wyborów pojawią się jeszcze jakieś taśmy od Sowy. Wielu wyborców PO straciła i może tracić przez te sprawy.Po prostu niektórzy ludzie powiedzieli dość, tego już zbyt wiele.

    OdpowiedzUsuń
  2. Weź przestań z tą .Nowoczesną i Petru. Nie rozumiem tego ich "fenomenu" Zero wartości,zero pomysłu.Sztucznie pompowana i lansowana przez TVN. Jak w TVN uważają że taki twór jak nowoczesna ma jakąkolwiek szansę wygrać z Pis to im gratuluję. Wywiadów z Petru nawet nie da się oglądać,zero wiedzy polit.,zero charyzmy,ale widać że ta partia ma parasol w TVN. Złego słowa na nich nie powiedzą. Jak oglądam TVN to da się wyczuć tę ich słabość do tej pseudopartii. Teraz też ich zaczynają znów lansować. Ostatnio jak pokazywali nowy sondaż,to ogłosili że .Nowoczesna odrabia.Hahhahaha Koń by się uśmiał. Wiem jedno Petru nie będzie nigdy premierem.Nigdy nie uwierzę że ta patria miała ponad 20% to njest nierealne. Góra z 7% lub 8% i więcej mieć nie będzie.Ta partia nie ma NIC DO ZAOFEROWANIA POLAKOM,ZERO!!!! o telenoweli Petru-Schmidt nie wspomnę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…