Przejdź do głównej zawartości

Jarosław Kaczyński powinien się leczyć

Wczorajsza albo dzisiejsza (nie patrzyłem na zegarek), w każdym razie, nocna furia prezesa PiS na sejmowej mównicy przejdzie do historii polskiego parlamentaryzmu. Szef partii rządzącej i faktyczny polski dyktator wpadł w szał po tym, gdy były minister sprawiedliwości, a obecnie poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka słusznie zauważył, że Jarosław Kaczyński nie pozwolił sobie na zniszczenie polskiego sądownictwa, gdy prezydentem RP był jego brat. Nie jest tajemnicą, że Lech Kaczyński nie lubił sądów i Trybunału Konstytucyjnego. Szanował jednak niezależność władzy sądowniczej od polityków.


Wyzywanie posłów opozycji od kanalii, zarzucanie im, że niszczyli jego brata i zamordowali go, mówienie o „zdradzieckich mordach”, które opozycja rzekomo wyciera sobie jego bratem, nie mieści się w standardach cywilizowanego państwa, nie mieści się w ustroju demokratycznym.

Na uwagę zasługuje też minimalna, ale jednak aktywność prezydenta Dudy ws. ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Postulat, by członków KRS wybierała większość 3/5, czyli 276 posłów w Sejmie zamiast zwykłej większości 231 jest krokiem w dobrym kierunku, choć niewystarczającym. Jeśli Andrzej Duda chciałby wreszcie zacząć być faktyczną głową państwa, to zarówno ustawa o KRS, jak i ta o Sądzie Najwyższym muszą zostać zawetowane z powodu niezgodności z Konstytucją. Jeśli tego nie zrobi, to jego wczorajsze wystąpienie należy uznać abo za ustawkę PiS, albo też za rozluźnienie spowodowane tym, że jest ciepło i są wakacje.

Ujawniło się coś jeszcze. Ryszard Petru jest skończony jako polityk. Wystarczy krzyknąć do niego „na Maderę!” albo „przeproś żonę”, co robili wczoraj posłowie PiS, a z tego faceta zostaje mokra plama.

Komentarze

Anonimowy pisze…
No może i tak. Ale nic nie jest czarno białe.Żeby zmieniać,to trzeba mieć na co. A ja po ostatnich zapowiedziach PO o stworzeniu wspólnego klubu z .Nowoczesną i zamiarze pójścia wspólnie do wyborów. Jestem BARDZO ZAWIEDZIONY. Jeszcze na tych protestach: Balcerowicz,Petru,Frasyniuk,Michnik. Dziękuję za taką ekipę. I jeszcze ostanie wiadomości: mamy po czerwcu 5,9 mld zł nadwyżki w budżecie państwa.Dochody budżetu państwa były wyższe o 25,1 mld zł w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego.Wzrost doch.podatkowych 17,7%. Czyli jednak się da uszczelnić system podatkowy. Miałem nadzieję że PO w opozycji zmieni się na lepsze, przemyśli pewne sprawy. Ale oni idą w innym kierunku,wzięli Rzońcę który ma prehistoryczne balcerowiczowskie poglądy. Towarzystwa wokół PO czyli Petru,Balcerowicz,Frasyniuk ja nie trawie. Nie mogę na takie coś głosować. Jeszcze ten język na temat 500+, rozdawnictwo,zostanie przejedzone. Haniebny i nie do przyjęcia. Ja uważam że Platforma NIE jest skazana na koalicję z .Nowoczesną. Jak dla mnie to błąd. Koalicję z PSL a nawet z SLD bym zaakceptował,ale nie z Petru! Każda z tych partii ma poparcie około 5%,więc czemu akurat z Petru?! Uważam też PiS zrobił wiele wartościowych rzeczy właśnie jak uszczelnienie systemu podatkowego,500+ i Platforma powinno powiedzieć" To co dobre będzie kontynuowane" Za to bym ich cenił jako opozycję! a nie wszystko negować.
Anonimowy pisze…
Powinna to się leczyć rozwrzeszczana i zakłamana Gasiuk Pihowicz.
Spokojnie, bez histerii. Platforma nie zlikwiduje 500+ chodzi o to, aby znaleźć pieniądze na ten program, a nie tylko zadłużać się. Co do uszczelnienia VAT-u, to jest poprawa, ale nie jakaś oszałamiająca. Dużo z tego, czym chwali się Morawiecki to po prostu kreatywna księgowość. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego podwyższają cenę wody i energii elektrycznej, a w kolejce czeka paliwo? Co do współpracy Grzegorza Schetyny z Petru, to jest kwestia bieżących wydarzeń. Środek ciężkości jest po stronie PO. Zamknęliśmy usta tym, którzy domagali się współpracy opozycji. Rzońca ma działać na elektorat liberalny i przygotowywać analizy ekonomiczne na potrzeby Platformy. Co do Balcerowicza, to już trzeba byłoby jego samego zapytać, dlaczego na swoje ostatnie urodziny zaprosił Przewodniczącego PO, a Petru tam nie było :) Pozdrawiam.
MIKOŁAJCZYK pisze…
"Co do uszczelnienia VAT-u, to jest poprawa, ale nie jakaś oszałamiająca."
Nosz kurwa mać!
Wzrost dochodów podatkowych 17,7% to nie jest oszałamiająca poprawa? Co twoja Platforma zrobiła, aby uszczelnić system podatkowy? Ano nic. Bo po co. Bo nie można, nie teraz. A później tłumaczenia typu "na to nie ma pieniędzy"..
Żałosny jest tok twojego rozumowania.
P.S i weź zmień to zdjęcie, zezunie