Przejdź do głównej zawartości

Kolejne haniebne wystąpienie premier Szydło w Sejmie

Dziś przed południem, podczas sejmowej debaty nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności dla szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, premier Beata Szydło pokazała, że jej poprzednie haniebne sejmowe wystąpienie, gdy mówiła do europejskich liderów, żeby wstali z kolan, nie było wypadkiem przy pracy – było w pełni świadomym i cynicznym zachowaniem.

Dzisiaj premier Szydło powiedziała: "Fałszywa ideologia, którą wymyśliła Bruksela, żeby poprawić swoje samopoczucie" – na temat uchodźców. Powiedziała też: „Polska jest bezpiecznym krajem, ponieważ my nie zajmujemy się zakładaniem marynarek elitom brukselskim, ale pracą”.

Ten styl, ten język i ta intelektualna nędza Beaty Szydło będzie Polskę bardzo dużo kosztować, gdy przyjdzie nam negocjować chociażby nową europejską perspektywę budżetową, ale oprócz tego są przecież inne sprawy, których Polska nie załatwi po swojej myśli bez poparcia innych państw UE. Dyplomacja, a zwłaszcza dyplomacja w ramach Unii Europejskiej polega na budowaniu sojuszy, a Polska dziś nie ma w Brukseli żadnych sojuszników. Zamiast tego chcemy budować dziwaczne międzymorze, które w założeniu ma być antyunijnym przeciwnikiem Berlina, Paryża i Brukseli właśnie.

Ministra Błaszczaka z sejmowej mównicy osobiście bronił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Odpowiedział mu przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

Komentarze

  1. Jak dla mnie PO przesadza z tą opozycją totalną"Tylko Pis to pis tamto".Bojkotują już wszystko od TVP po nawet wizytę prezydenta USA! Zły kierunek .Tak się nie wygra. I niech nie krytykują 500+,bo ten program akurat Pisowi wyszedł, Nie jest to żadne rozdawnictwo.Zobacz że każdy zachodni kraj ma takie programy. To programy demograficzne żaden socjalizm. Nic złego. Poza tym napędza konsumpcję i to fakt. Ten program jest dobry. Nie można mówić "ciągle rozdawnictwo i ludzie przepiją".

    OdpowiedzUsuń
  2. Pani premier miała rację. Polska jest silna teraz w Europie. Ma swoje zdanie. Nie przyjmiemy uchodźców.Polacy tego nie chcą,boją się,są sondaże. Wy macie inne zdanie. Polacy na wyborach wyrazili swoje zdanie na ten temat, ale do opozycji to nie trafia....

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Upadek Nowoczesnej, czyli o tym, że wojna z Grzegorzem Schetyną zawsze źle się kończy

Przez ostatnie ponad półtora roku wielokrotnie składano Platformę Obywatelską do politycznego grobu. Całymi miesiącami, niemal dzień po dniu, a już na pewno tydzień po tygodniu szkalowano Grzegorza Schetynę w mediach, których nie sposób uznać za przychylne wobec Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nagonki tej nie robili ci, którzy teraz pracują w Telewizji Polskiej – ludzie bez twarzy, bez nazwiska i bez wykształcenia. Nagonkę na Grzegorza Schetynę robili dziennikarze, których wielu ludzi w Polsce uważa za poważnych, wiarygodnych i godnych szacunku.
Równolegle do nagonki na Grzegorza Schetynę ci sami ludzie niemal rozpływali się w zachwytach nad Ryszardem Petru i jego Nowoczesną. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że każde pierdnięcie Petru uważali za genialny pomysł, który sprawi, że Platforma Obywatelska zniknie z politycznej sceny. Żądano, aby Grzegorz Schetyna przestał się uśmiechać. Plan Petru był taki: Rozbić PO i przejąć jej struktury oraz pieniądze.
Grzegorz Schetyn…