Przejdź do głównej zawartości

Kolejne haniebne wystąpienie premier Szydło w Sejmie

Dziś przed południem, podczas sejmowej debaty nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności dla szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, premier Beata Szydło pokazała, że jej poprzednie haniebne sejmowe wystąpienie, gdy mówiła do europejskich liderów, żeby wstali z kolan, nie było wypadkiem przy pracy – było w pełni świadomym i cynicznym zachowaniem.

Dzisiaj premier Szydło powiedziała: "Fałszywa ideologia, którą wymyśliła Bruksela, żeby poprawić swoje samopoczucie" – na temat uchodźców. Powiedziała też: „Polska jest bezpiecznym krajem, ponieważ my nie zajmujemy się zakładaniem marynarek elitom brukselskim, ale pracą”.

Ten styl, ten język i ta intelektualna nędza Beaty Szydło będzie Polskę bardzo dużo kosztować, gdy przyjdzie nam negocjować chociażby nową europejską perspektywę budżetową, ale oprócz tego są przecież inne sprawy, których Polska nie załatwi po swojej myśli bez poparcia innych państw UE. Dyplomacja, a zwłaszcza dyplomacja w ramach Unii Europejskiej polega na budowaniu sojuszy, a Polska dziś nie ma w Brukseli żadnych sojuszników. Zamiast tego chcemy budować dziwaczne międzymorze, które w założeniu ma być antyunijnym przeciwnikiem Berlina, Paryża i Brukseli właśnie.

Ministra Błaszczaka z sejmowej mównicy osobiście bronił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Odpowiedział mu przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

Komentarze

Anonimowy pisze…
Jak dla mnie PO przesadza z tą opozycją totalną"Tylko Pis to pis tamto".Bojkotują już wszystko od TVP po nawet wizytę prezydenta USA! Zły kierunek .Tak się nie wygra. I niech nie krytykują 500+,bo ten program akurat Pisowi wyszedł, Nie jest to żadne rozdawnictwo.Zobacz że każdy zachodni kraj ma takie programy. To programy demograficzne żaden socjalizm. Nic złego. Poza tym napędza konsumpcję i to fakt. Ten program jest dobry. Nie można mówić "ciągle rozdawnictwo i ludzie przepiją".
Anonimowy pisze…
Pani premier miała rację. Polska jest silna teraz w Europie. Ma swoje zdanie. Nie przyjmiemy uchodźców.Polacy tego nie chcą,boją się,są sondaże. Wy macie inne zdanie. Polacy na wyborach wyrazili swoje zdanie na ten temat, ale do opozycji to nie trafia....