Przejdź do głównej zawartości

Platforma Obywatelska kontratakuje – świetne wystąpienie Grzegorza Schetyny na Radzie Krajowej

Grzegorz Schetyna był rozluźniony i pewny siebie. Celnie uderzał w antyeuropejskość partii Jarosława Kaczyńskiego i pokazywał, w jaki sposób Polska rządzona przez PiS traci międzynarodowe znaczenie. Nazwanie premier Szydło i prezydenta Dudy pomocnikami prezesa Kaczyńskiego było wręcz doskonałe. Przewodniczący PO napiętnował także skandalicznie propagandowy przekaz tonącej w długach, ale wiernie służącej rządzącej partii TVP.


Platforma Obywatelska jest dziś partią uporządkowaną. Przewodniczący nie wahał się pożegnać tych, z którymi silnej partii nie dałoby się zbudować. Zastąpili ich ludzie godni zaufania, chcący ciężko pracować i razem ruszyli do wszystkich powiatów w Polsce na spotkania z wyborcami. To przynosi pozytywne efekty. Trzeba pamiętać, że gdy w styczniu 2016 r. Grzegorz Schetyna przejmował partię, miała ona w sondażach od 9% do 13%. Dziś PO ma już 30% poparcia. Ciężka praca przynosi pozytywne rezultaty. Wiem to też z własnego doświadczenia – nadal jestem w szoku po zaliczeniu na 5 języka angielskiego specjalistycznego. Włożyłem w to mnóstwo wysiłku, ale warto było.

Komentarze

 1. Konwencja PiS była o wiele poważniejsza i ważniejsza. PiS mówi do ludzi o ich problemach i je rozwiązuje, a PO tylko straszy i mówi cały czas o jakimś np.in vitro. Oni nie czują nastrojów społecznych. Wstyd żeby partia przez 8 lat nie dała nawet złotówki na biedne rodziny, a ubolewa nad podatkami nałożonymi na banki.I nie wyciągają wniosków.Proponują jakieś urealnienie wieku emerytalnego.Co to jest??? I co mnie bardzo dziwi mówią: Zatrzymać nadmierne zadł. Państwa. Tylko że za PiS państwo zadłuża się dużo mniej, i to przy 500 +.PiS nie czerpie tych pieniędzy z kieszeni Polaków,ale uszczelnił pobór podatków. Na dzień dzisiejszy PiS jest najlepszą opcją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bzdura. Po pierwsze - to nie jakieś in vitro - to ważna sprawa dla wielu. Nie jest to sprawa kluczowa więc PO nie mówi o tym często. Po drugie - PO nie straszy PiS-em - PO nazywa po imieniu wszystkie ekscesy i przestępstwa PiS-u. Po trzecie - nie jest prawdą, że PiS mniej zadłuża państwo - zadłuża bez opamiętania, a gdy przyjdzie do spłaty długów, wszyscy to odczują, ale wtedy już PiS będzie w opozycji. Zresztą już to odczują, gdy PiS podniesie opłatę paliwową - kilkanaście zł więcej na jednym baku paliwa. Po piąte - na kongresie PiS-u mnóstwo było kłamstw.

   Usuń
  2. Mi się jednak wydaje że z tym abonamentem i namawianiem do bunty by go nie opłacać,to chyba jednak przesada była.Pozatym jak mam rozumieć to nie była jeszcze konwencja programowa? PO jeszcze pracuje nad programem czy jak to jest?

   Usuń
  3. To była Rada Krajowa - podsumowanie półrocza. Konwencja programowa na temat wyborów samorządowych będzie jesienią.

   Usuń
 2. Ciekawa rzecz.Słyszał pan?"Fiskus domaga się od TVN 110 mln zł podatku" Myśli pan że to może mieć podtekst polityczny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego nie wiem, ale w państwie PiS wszystko może mieć podtekst polityczny. Wcześniej fiskus zażądał 40 mln zł od Cyfrowego Polsatu.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…