Przejdź do głównej zawartości

Platforma Obywatelska kontratakuje – świetne wystąpienie Grzegorza Schetyny na Radzie Krajowej

Grzegorz Schetyna był rozluźniony i pewny siebie. Celnie uderzał w antyeuropejskość partii Jarosława Kaczyńskiego i pokazywał, w jaki sposób Polska rządzona przez PiS traci międzynarodowe znaczenie. Nazwanie premier Szydło i prezydenta Dudy pomocnikami prezesa Kaczyńskiego było wręcz doskonałe. Przewodniczący PO napiętnował także skandalicznie propagandowy przekaz tonącej w długach, ale wiernie służącej rządzącej partii TVP.


Platforma Obywatelska jest dziś partią uporządkowaną. Przewodniczący nie wahał się pożegnać tych, z którymi silnej partii nie dałoby się zbudować. Zastąpili ich ludzie godni zaufania, chcący ciężko pracować i razem ruszyli do wszystkich powiatów w Polsce na spotkania z wyborcami. To przynosi pozytywne efekty. Trzeba pamiętać, że gdy w styczniu 2016 r. Grzegorz Schetyna przejmował partię, miała ona w sondażach od 9% do 13%. Dziś PO ma już 30% poparcia. Ciężka praca przynosi pozytywne rezultaty. Wiem to też z własnego doświadczenia – nadal jestem w szoku po zaliczeniu na 5 języka angielskiego specjalistycznego. Włożyłem w to mnóstwo wysiłku, ale warto było.

Komentarze

Anonimowy pisze…
Konwencja PiS była o wiele poważniejsza i ważniejsza. PiS mówi do ludzi o ich problemach i je rozwiązuje, a PO tylko straszy i mówi cały czas o jakimś np.in vitro. Oni nie czują nastrojów społecznych. Wstyd żeby partia przez 8 lat nie dała nawet złotówki na biedne rodziny, a ubolewa nad podatkami nałożonymi na banki.I nie wyciągają wniosków.Proponują jakieś urealnienie wieku emerytalnego.Co to jest??? I co mnie bardzo dziwi mówią: Zatrzymać nadmierne zadł. Państwa. Tylko że za PiS państwo zadłuża się dużo mniej, i to przy 500 +.PiS nie czerpie tych pieniędzy z kieszeni Polaków,ale uszczelnił pobór podatków. Na dzień dzisiejszy PiS jest najlepszą opcją.
Bzdura. Po pierwsze - to nie jakieś in vitro - to ważna sprawa dla wielu. Nie jest to sprawa kluczowa więc PO nie mówi o tym często. Po drugie - PO nie straszy PiS-em - PO nazywa po imieniu wszystkie ekscesy i przestępstwa PiS-u. Po trzecie - nie jest prawdą, że PiS mniej zadłuża państwo - zadłuża bez opamiętania, a gdy przyjdzie do spłaty długów, wszyscy to odczują, ale wtedy już PiS będzie w opozycji. Zresztą już to odczują, gdy PiS podniesie opłatę paliwową - kilkanaście zł więcej na jednym baku paliwa. Po piąte - na kongresie PiS-u mnóstwo było kłamstw.
Anonimowy pisze…
Mi się jednak wydaje że z tym abonamentem i namawianiem do bunty by go nie opłacać,to chyba jednak przesada była.Pozatym jak mam rozumieć to nie była jeszcze konwencja programowa? PO jeszcze pracuje nad programem czy jak to jest?
To była Rada Krajowa - podsumowanie półrocza. Konwencja programowa na temat wyborów samorządowych będzie jesienią.
Anonimowy pisze…
Ciekawa rzecz.Słyszał pan?"Fiskus domaga się od TVN 110 mln zł podatku" Myśli pan że to może mieć podtekst polityczny?
Tego nie wiem, ale w państwie PiS wszystko może mieć podtekst polityczny. Wcześniej fiskus zażądał 40 mln zł od Cyfrowego Polsatu.