Przejdź do głównej zawartości

Populistycznie obniżyli wiek emerytalny, a teraz zachęcają do dłuższej pracy

Do rządu Prawa i Sprawiedliwości chyba wreszcie dotarło, że rząd Platformy Obywatelskiej postąpił słusznie i odpowiedzialnie decydując się na podwyższenie wieku emerytalnego. Do rządu PiS dotarło chyba również to, że przeprowadzone przez nich obniżenie wieku emerytalnego bardzo źle się skończy dla finansów państwa i wszystkich Polaków.

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska zdała sobie sprawę, że 1 października, gdy obniżenie wieku emerytalnego wejdzie w życie, w systemie emerytalnym pojawi się ponad 300 tysięcy nowych emerytów, którzy przecież mogą jeszcze pracować. Zachęca więc do nieprzechodzenia na emeryturę argumentując, że każdy rok dłużej w pracy to emerytura wyższa o 8%.

Szkoda, że politycy PiS nie mieli odwagi poprzeć podwyższenia wieku emerytalnego, gdy robili to politycy PO. Mogli użyć tych samych argumentów, których używają dziś. Polakom łatwiej byłoby zrozumieć konieczność dłuższej aktywności zawodowej, gdyby przekonywali ich do tego politycy skupiający wokół siebie 70% poparcia. To byłoby świadectwo wielkiej mądrości i odpowiedzialności za państwo.

Politycy PiS woleli jednak krytykować Platformę Obywatelską i opowiadać Polakom bzdury, że praca do 67 roku życia oznacza pracę do śmierci. Polski nie stać na to, aby kobiety przechodziły na emeryturę już w wieku 60 lat, a mężczyźni mając lat 65. Taki stan prędzej czy później doprowadzi do ruiny polski system emerytalny i wtedy już żaden polski emeryt nie będzie mógł być spokojny o swój byt materialny.

Komentarze

 1. DOBRA TEN KOMENTARZ MIAŁ BYĆ TU: Nie zgadzam się. Rząd PiS dał możliwość przejścia wcześniej na emerytury. DAŁ WYBÓR! To rząd PO wbił sobie samobója zrównując wszystkich razem i wrzucając do jednego koszyka. Czyli ludzi pracujących ciężko np przez 40 lat, a ludzi wykonujących pracę lekką oraz pracujących za biurkiem. Jak można tak było zrobić?! PO chciało zrobić taki obraz Polaka: czyli ktoś ma lekką pracę i chwali się dobrą kondycją ,uprawia sport i mówi ja to mogę jeszcze wiele lat pracować i uśmiech nie schodzi z twarzy. Otóż nie zawsze tak jest. Niektórzy ludzie naprawdę cięzko pracują fizycznie przez całe życie i ciężko przędą. I co PO im zaoferowało .Praca do 67 życia i podwyższenie podatków. Przez to PO przegrało. Wiesz można być młodym człowiekiem samemu nie mieć aż tak ciężkiej pracy.Ale trzeba mieć trochę empatii. Wrażliwości społecznej i widzieć problemy Polaków. PO oferowała tylko propozycję ludziom młodym prężnym a co z resztą pytam się. Dla ciężko pracujących nie mieli propozycji nawet np wcześniejszych emerytur związanych ze stażem pracy. O co postulował nawet Prezydent Komorowski. Czy znajdą się pieniądze. Sam wiesz już mówiliście że na 500+ nie będzie. A JEST! i mało tego jest nadwyżka.Więc jak najbardziej jestem w stanie sobie wyobrazić że się znajdą

  OdpowiedzUsuń
 2. Tego nie da się obronić. Ostatnio byłem świadkiem rozmowy zwolennika PO i PiS. I zwolennik PiS podał jeden argument "PO nic nie robiło by zapobiec wyłudzeniom VAT, mafią paliwowym a mi kazali pracować do 67 lat" no i co i cisza... Tego nie da się obronić do PO przylgnęło chyba na dobre reforma 67 i bierność ws. wyłudzeń VAT.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie prawda. Prawda jest taka, że to Platforma przygotowała instrumenty do uszczelnienia ściągalności tego podatku. PiS miało tylko dokończyć robotę. Proponuję zejść na ziemię zamiast słuchać bzdur wygadywanych przez Morawieckiego. W BZ WBK muszą się tarzać ze śmiechu, gdy go słuchają i pewnie skaczą z radości, że mają go z głowy.

   Usuń
 3. NIEPRAWDA! Nie żadne populizmy! To był PLEBISCYT społeczny. Największy PLEBISCYT w wolnej Polsce. Polacy w sposób jednoznaczny opowiedzieli się za WYBOREM w kwestii wieku emerytalnego i prawem przejścia w wieku 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.TO WOLNY WYBÓR DANY POLAKOM. A wy powołujecie się niby tak na wolność i liberalizm,ale "Polaku pracuj do 67 roku życia" ciekawe...Drugi PLEBISCYT społeczny to było 500+ ,Polacy uznali że dotychczasowa polityka społeczna była NIEDOSTATECZNA, a sam program był największym społecznym przedsięwzięciem w wolnej Polsce. Z wyborem Polaków NIE MOŻNA DYSKUTOWAĆ ,a partia która podważy te dwa wybory Polaków,skazana jest na PORAŻKĘ i nie będzie się liczyć w walce o władzę z PiS...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem na kogo zagłosuję (najprawdopodobniej w ogóle nie pójdę na wybory) ale na pewno nie na PO. Po ostatnim wywiadzie z panem Rzońcą,jestem o tym przekonany."Zatrzymać zadłużanie państwa", "Państwo przyjazne dla przedsiębiorców":Po pierwsze, władza nie może traktować wszystkich przedsiębiorców jak przestępców mówi pan Rzońca. Wszyscy wiemy czym skutkowało "przyjazne państwo" czyli wielka luka w VAT, dziura budżetowa itd. - PAŃSTWO POWINNO BYĆ PRZEDE WSZYSTKIM SPRAWIEDLIWE DLA WSZYSTKICH ,RÓWNIEŻ PRZEDSIĘBIORCÓW. UCZCIWY NIE POWINIEN SIĘ NICZEGO OBAWIAĆ. SPRAWIEDLIWE,RÓWNE I TWARDE. "Reforma polityki socjalnej" Rzońca mówi że powinni otrzymywać je tylko niepełnosprawni i nie zdolni do pracy, 500+ TYLKO dla pracujących(no tak bo matka (ojciec pracuje) zajmująca się dziećmi to nie praca) Świadczenia dla osób które nie chcą pracować, demoralizują.Bardzo ciekawe tylko że za PiS jakoś najmniejsze bezrobocie od lat.Ciekawe że pan Rzońca tak mówi o wzorowaniu na zach.Krajach jak Niemcy, ale jeżeli chodzi o programy socjalne to już nie.Niech zobaczy jakie są świadczenia na zachodzie,Skandynawii.Polska powinna do tego dążyć.TO NAPĘDZA GOSPODARKĘ TO SĄ FAKTY.I to ciągłe dyskredytowanie władzy PiS,zrzucanie że jest tak dobrze,tylko dzięki koniunkturze.Powiem tak dojdzie PO do władzy:zlikwiduje podatek bankowy, zmniejszy kary za przestępstwa gosp. Nagle z nadwyżki zrobi się znów wielki deficyt jak kiedyś za PO, powiedzą: Koniunktura (jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki) się kończy, pomału zaczną wycofywać 500+,podnosić wiek emerytalny. I mamy powrót do stanu sprzed 2015 roku x 2, mamienie Polaków ZIELONĄ WYSPĄ i ciągłym odkładaniem Polski na gorsze dni, i Polak z tego nic nie będzie mieć,znów dojdzie do frustracji obywateli.Tylko że Platforma po kolejnej porażce już nie będzie...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…